2 Haziran 2018 - İstanbul

Bu ay Yoga Kütüphanesi'nde özel bir çalışma yapacağız. 

Yoga eğitimlerinde sıkça önerilen Nobel ödüllü yazar Herman Hesse'nin başyapıt kitabı Siddharta'yı inceleyecek ve Siddharta kitabından günlük hayatınızda size rehber olacak bir çalışma sunacağız.

Bu etkinlikte özel olarak içsel rehberimizi de uyandıracak, Siddharta’dan sorular adlı bir tür Mindfulness çalışması yapacağız ve bir çalışma metni dağıtacağız. amacımız o içsel biricik olan yeri uyandırmak. Dikkati kendi rehberimize çevrimek ve kendi Siddharta’mızı bulmak. 

🌟Program:
-Kitap tahlili
-Kitaptan cümleler üzerine mindfulness pratiği
-Siddharta’dan sorular çalışması
-Kapanış

-Bu çalışmaya katılmak için kitabı okumuş olmanız ya da hakkında bilgiye sahip olmanız etkinlik için daha verimli olacaktır. 

Rezervasyon & Kayıt: Yeterli yerimiz olmadığı için gelmeden önce rezervasyon yaptırmak gereklidir.

Etkinlik Ücreti:
20 TL

Neden? 
Doğa bir tür alma verme dengesi içindedir. Bu dengeyi bozmamak adına bizde bu çalışmaya koyacağımız emeğe karşılık küçük bir miktar belirledik. Bu miktarı belirlerken hem katkımıza bir karşılık alabilmek hem de katılımcıların bütçelerini gözetmeye özen göst erdik. Ancak bu ücreti veremeyecek durumda olanlar bizlerle iletişime geçebilir.

Yer: Baum by Makarnist Kafe Fulya 
Adres: 19 Mayıs Mahallesi, Yaşar Doğu Sk. 21/B, 34363 Şişli/İstanbul
Ulaşım: Metro ile Şişli-mecidiyeköy durağında inerek Fulya çıkışından rahatlıkla ulaşabilirsiniz


Siddharta Kitabı Hakkında

"Genel olarak herkesçe kabullenilmiş Buddha imgesini aşan bir Buddha yaratmak, daha önce eşine rastlanmamış, büyük bir başarıdır. Siddhartha, benim gözümde, Kutsal Kitap'tan kat kat üstün bir ilaçtır..." 20. yüzyılın en büyük romancılarından Henry Miller'a bu sözleri söyleten Siddhartha, 1946 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Alman yazar Hermann Hesse'nin baş­yapıtıdır. I. Dünya Savaşı'nı izleyen yıllarda insanları yaşamlarını yeniden kurmaya çağıran, Doğu gizemciliğini yücelten Siddhartha, kuşaklar boyunca nerdeyse bir "kutsal kitap" gibi okunmuştur. Siddhartha'da Buddha'nın yaşamının ilk yıllarını şiirsel bir üslupla anlatan Hesse, insanın öz benliğini bularak uygarlığın yerleşik biçimlerinden kurtulmaya çalışmasını işler. "Bu kitapta," der, "tüm dinlerde, insanların benimsediği tüm inanış biçimlerinde ortak olan yanı, tüm ulusal ayrımları aşan, tüm ırkların, tüm bireylerin benimseyebileceği şeyi yakalamaya çalıştım."
(Tanıtım Bülteninden)

Şeyda Tosçalı Kimdir?
2010 yılında yogaya başladı, 2012 yılında yaşam koçluğu eğitimi aldı. 2010'dan bu yana pek çok yoga eğitmenlik eğitimi, çeşitli çalışmalar ve eğitimlerle kendini zenginleştirmektedir. Kitap okumak yaşamının ayrılmaz bir parçası. Şu an Cihangir Yoga'da yoga dersleri vermekte, aynı zamanda Mindfulness koçluk eğitimine devam etmektedir. Tam zamanlı kurumsal bir firmada eğitmen olarak çalışmaktadır. Yazı yazmayı pek sever web sitesi 
www.seydatoscali.com 

Hande Akmehmetoğlu Hakkında

Yogaya olan ilgisi 2011 yılında çeşitli kaynaklardan okudukları ile başlayan Hande Akmehmetoğlu, uzun süre öğrenci olarak kalıp edindiği bilgileri deneyimleme yolunu tercih etti. Keşif yolculuğunda bakış açısı ve deneyimlerinin onu taşıdığı alan değiştikçe, eğitmenlik eğitimi almaya karar veren Hande, kendi süzgecinden geçirdiği deneyimlerini öğrencileriyle paylaşmaktan çok keyif duyuyor.

Görüşmek üzere 
Şeyda & Hande

Go to top