14 Haziran-7 Temmuz 2020 - Antalya

Geleneksel Hatha yoga’nın yoğun ve ruhsal öğretilerini ve uygulamalarını deneyimlemek – nefes, farkındalık, meditasyon ve asana pratiklerin yanı sıra bir yaşam felsefesi üzerinde bir eğitim hazırladık sizler için.

Hatha Yoga eğitmenlik eğitimi, özel olarak geliştirilmiş bir 2O0 saatlik YTTC programına göre gerçekleşir. Eğitim Hatha Yoga’nın gerçek pratik ve teorik yönlerine dayanmaktadır ve manevi geleneğin derin bir çalışması içerir. Amaç öğrencilere yogaya bütünsel bir yaklaşım deneyimi kazandırmaktır.

Bu 200 saatlik Temel Yoga Eğitmenlik kursu, pratik bilginizi hem fiziksel hem de entellektüel olarak profesyonel bir şekilde paylaşmanın asil yoluna başlamak için gereken tüm temel teknikleri ve becerileri kapsar.

Eğer yoga eğitmenliği ile ilgilenmiyorsanız bile, uygulamalar ve yoganın felsefesi yaklaşımı bu çılgın dünyada huzurlu bir hayat yaşamak için beden, zihin ve ruhu zenginleştirmek ve aynı zamanda hayatın amacını anlamak için de çok önemlidir, ayrıca bir detoks etkisine sahiptir.

Bu eğitim, tecrübeli yoga hocaların, Hint Yoga okullarının geleneğinin taşıyıcısı ile yoga çalışmalarını incelemek için eşsiz bir fırsattır. Ayrıca, ek olarak, eğitimde yoga terapi ve ayurveda gibi unsurları da bulacaksınız.

Bu eğitimin amacı, her öğrencinin yoga becerilerini profesyonel ya da kişisel amaçlar için geliştirmesini sağlamak ve yoga uygulamalarını, tüm katılımcıların günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası haline getirmektir.

 

Bu eğitime kimler katılabilir?

Kursumuz yoga hocası olmak isteyen herkese açıktır ve hevesli yoga araştırmacıları için derin yönlerini keşfetmek için nadir bir fırsattır. Eğitime katılmak için yogada herhangi bir bilgi ya da tecrübe gerektirmemekle birlikte, başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için öğrencilerin kendilerini öğrenmeye ve disipline adamaları gerekmektedir. Bu eğitim aynı zamanda geleneksel olmayan sağlık terapi uzmanları için de faydalı olacaktır, çünkü bu eğitimde, pratikte yogik bilgi ve tedavinin temel bileşenlerini incelemek ve uygulamaya koymak için bir fırsat sunmaktadır.

Yoga’yı en az iki yıl düzenli olarak uygulayanlar. Pratik bir günde dört saat uygulamak için fiziksel olarak uygun olanlar. Bir seferde 12 tur Güneşe Selamlama ile kendinizi test edin ve en az 30 saniye boyunca temel asanaları tutmak için rahat olmalısınız.

Zihinsel olarak bir günde iki teori dersini dinleyerek ve eğitim sonunda bir sınav yazmak için sabırlı olmalısınız! Ruhsal olarak meditasyon için erken uyanmaya ve tüm duygusal rollerle baş etmeye hazır olmalısınız.

Ben kimim, yaşamın amacı, kültürel tutumları ve hakları konusunda kendi inançlarınızı sorgulamak için tutkulu olun.

 

Note: Kronik hastalığı olanların, yakın zamanda ameliyat geçirenler, hamile veya şiddetli psikolojik rahatsızlıklar olanlar katılmaması rica olunur.

Tüm sınavları başarıyla tamamlayanlara Yoga Eğitmeni sertifikası verilecektir. Eğitim sonrası yoga öğretmeye başlayabilirsiniz.

 

Eğitim İçeriği :

Yoga Felsefesi (Patanjali Yoga Sutraları) ve Tarihi

Hatha Yoga’nın Temel Yoga duruşları – Asanalar (hiza ve kurallar)

Yoga Anatomisi ve Fizyolojisi

Shatkarma, Bandhalar

Pranayama – nefes teknikleri

Derin gevşeme uygulaması (savasana, yoga-nidra)

Yoga asanaların biyomekanisi

Ders sekansları oluşturma teknikleri

Ders verme teknikleri

Yoga’da beslenme ve sağlıklı yaşam

Yoga Terapi

Meditasyon

Mantralar

İlk yardım

 

Eğitim Takvimi: 14 Haziran – 7 Temmuz

 

07:00-08:00 Meditasyon

08:00-09:30 Asana ve Pranayama Çalışması

09:30-10:30 Sabah kahvaltısı

13:30-15:00 Yoga Felsefesi / Patanjali’nin Yoga Sutraları

15:00-15:30 Dinlenme ve Çay Arası

15:30-17:30 Yoga pratiği (Asana, hizalama)

17:30-18:30 Akşam Yemeği

18:30-19:30 Anatomi ve Fiziyoloji

 

Buluşma Yeri: Antalya

Eğitim ücreti: 6 500 TL

 

Ücrete Dahil Olanlar:

200 Saatlik Eğitim

Eğitim Kitapcıkları

Yoga Eğitmeni Sertifikası

 

Eğitimi veren yoga hocaları:

 

AYMAN SOZAKBAYEVA – deneyimli, Setifikalı Yoga Eğitmeni ve Yoga Terapisti, Diplomalı Аdaptif Fiziksel Kültür Metodist Uzman Eğitmenidir.

Detaylı:https://aymansozakbayeva.wordpress.com/2013/05/10/hakkimda/

 

AYŞEN DEMİRAĞ - 2005 yılından beridir yoga yolunda ilerleyen Ayşen Demirağ Temel Yoga Eğitimini Hindistan’ın Mysore eyaletinde Ashtanga Vinyasa stilinde ve ileri seviye Hatha yoga eğitimini Himalayalar eteklerinde yoganın kalbi Rishikesh’te aldı. Sri Lanka’da Budist manastırlarda yaşayıp, Buda felsefesi, öğretileri ve meditasyon tekniklerinini öğrendi.

Advanced US Yoga Alliance Certified E RYT 500 – US Yoga Alliance İleri Seviye Yoga Eğitmenidir. Hatha Yoga, Ashtanga Vinyasa Yoga, Hamile Yogası, Aerial Yoga- Hamak Yogası , IAIM Bebek Masajı eğitmeni , Thai Masajı sertifikalarına sahip olup yoga dünyasında bilinen yoga masterlerinden hala eğitimler almaktadır. Merkezi Hindistan’ın Rishikesh şehrinde olan okulu Shobhana Yog Sadan’ın Kıbrıs ve Avrupa temsilcisidir, okul adına tüm adada ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde Yoga Eğitmeni Sertifika programı yürütmektedir.

Ayşen’in misyonu yogayı herkese tanıtmaktır. Öğrencilerine yoga pratiklerinde kozmik bilinçle bir bütün olabilmek için destek olurken aynı zamanda hayatın her alanında farkındalık geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Yoga pratiğinde içsel disipline önem verip yaratıcı, tutkulu, yenilikci ve sezgiseldir. Ayşen’in özgün ve yaratıcı yaklaşımıyla öğrenciler kendi pratiklerinde derinleşip o an’a odaklanmayı öğrenirken hayatla ilgili farkındalıklarını da geliştimektedirler.

Ayşen her gününü içsel sonsuzluğa , tutkuyla öğrenmeye ve değişime adamıştır. Öğrencilerine de aynı heyecan ve coşkuyu kendilerinde bulmaya ve hayatlarını en iyi şekilde yaşamaları için ilham olmaktadır.

 

Kontenjan 20 kişi

 

Kayıt ve bilgi: aysen.demirağ@hotmail.com

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Go to top