Ekim 2017 - Ocak 2018 - Ankara

“Her birimiz kendi yaşamımızın sanatçılarıyız..."

                                 esra pulak 

 

YOGAYI YAŞAMA SANATI 200 SAATLİK TEMEL YOGA HOCALIK EĞİTİMİ

 

Dördüncü kez gerçekleşecek bu eğitim yoga öğretisine merak ve heyecan duyan herkes için tasarlanmıştır. Yoga uygulamasında derinleşmek ve hatta hocalık yoluna girmek isteyenler için de hazırlanmış olup, daha önce yoga pratiği yapmış olmak gerekmemektedir. Ancak içsel yolculuğa kattığı pek çok faydadan dolayı dolayı bu eğitime daha önce yoga eğitimi almış pek çok öğrenci de katılmaktadır. Bu çok sevindirici.. Öğrenciler, eğitim boyunca kendi yoga pratiklerini geliştirirken, dinden uzak bir şekilde yoga felsefesinde derinleşme imkanı bulmakta ve tüm öğrendiklerini fiziksel, zihinsel ve ruhsal alanlarına katarak bir dönüşüm yaşamaktadırlar. Bu hal hiç kuşkusuz, yaşam kalitelerini artırmaktadır. Eğitimi bitiren hocalar, yoga felsefesini teorik ve pratik olarak günlük hayatlarına taşıyabilmeyi öğrenmekte ve güvenli bir şekilde temel ve orta seviyede yoga öğretebilmektedirler.

Eğitimin İçeriği:

Eğitim altı modülden oluşur. Teorik ve pratik çalışmalar, okumalar, ödevler, teori ve pratik çalışmalar ve inziva’ya katılım şarttır. 200 saatlik Temel Eğitim Sertifikası tüm bunlara eksiksiz iştirak eden öğrencilere verilecektir. Eğitim Uluslararası Yoga Alliance sertifikası onaylıdır.

Eğitim’in ilk modülünde Yoga’yı tanıma ve anlama, bedeni keşfetme, yoga pozlarını kaliteli ve etkin bir biçimde uygulayabilmek için yardımcı hizalama teknikleri, ve kas ve kemikleri doğru kullanma üzerinde duracağız.

İkinci modülde detaylı olarak nefes almayı ve vermeyi öğrenecek ve bu sayede nefes aracılığı ile beden ile daha sıkı bir ilişki kurmaya başlayacağız. Bu modülde nefes sayesinde yoga anatomisini tanımaya ve anlamaya doğru yol alacağız.  

Üçüncü modülde detaylı bir biçimde yoga’nın tarihçesi işlenecek. Yoganın sekiz basamağı, sutralar, bhagavad gita üzerinde durulacak ve bu bölüme doğru okumalarda yoğunlaşmış olacak.

İlk üç modülde başlangıç ve orta seviye ders vermek için ihtiyaç olan onbeş temel yoga hareketi detaylı bir biçimde öğretilecek, uygulanacak ve öğrencinin de yavaş yavaş bunları aktarması üzerinde durulacak.

Dört, beş ve altıncı modüller, yoga hocalığına geçiş modülleri. Buradan itibaren öğrencinin elinde hem öğretmek ve hem de kendi evinde pratik etmek için tam bir yoga serisi bulunacak. Bu modüllerde içe dönüş teknikleri, yoğun nefes, konstantrasyon ve meditasyon çalışmaları, yazı pratikleri üzerinde duracağız. Son modüller etkili bir biçimde yoga eğitmeni olma sanatı üzerinde detaylı çalışmalar içerecek.

Altı modülün sonunda doğada inzivamız gerçekleşecek. İnziva programı kişisel keşif yolculuğunun en önemli basamağı olacak.

Eğitim boyunca öğrencilere destek olmak amacıyla daha önceki eğtimlerden mezun iki asistan görev almaktadır. Asistanlar herhangi bir ücret ödemeden eğitimi tekrar alma fırsatı bulmaktadır.

Eğitim Tarihleri:

13-14-15 Ekim 2017

27-28-29 Ekim 2017

10-11-12 Kasım 2017

24-25-26 Kasım 2017

8-9-10 Aralık 2017

22-23-24 Aralık 2017

 

İnziva:

10-14 Ocak 2018 

 

ESRA PULAK KİMDİR?

Esra Pulak yogaya 2001 yılında başladı. 2002 yılında Ankara’nın ilk yoga stüdyosu “Masala Yoga”yı kurdu. 2007 yılında kızı Nazlı’nın doğumu ile stüdyo işletmeye ara vererek, derslerine Renewa Spor Klüp ve daha sonra United Spor Klüpleri'nde devam etti. 14 senelik yoga deneyimini, eğitimler ve derslerle sürdürebileceği özel bir yuva çatısı altında devam ettirme arzusu ile 2015 yılında yepyeni bir stüdyo açmaya karar vermiştir.

 

Aldığı eğitimler:

 

-Vivekananda Üniversitesi Bangalore SVYASA Yoga Hocalık Eğitimi 2003

-Mukunda Stiles ile Yoga Terapi Eğitimi Aralık 2004

-(Londra) Aadil Palkhivala ile Temel Yoga Eğitimi Mayıs 2004

-(Londra) Richard Freeman ile Astanga Yoga Hocalık Eğitimi 2004

-(Londra) Shiva Rea ile Vinyasa Yoga Hocalık Eğitimi 2005

-(New York) Chris Chavez ile 200 saatlik Temel Yoga eğitimi 2012

-(İstanbul) Banu Çadırcı ile Yoga Anatomisi ve Yoga Terapi Eğitimi Nisan-Haziran 2013 (Ankara)

Svagito Liebermester ile Aile Dizimi Eğitimi Part 1-2 Mayıs 2013

-(İstanbul)

Svagito Liebermeister ile Travmaları Şifalandırma Eğitimi (Aralık 2014)

-Neslihan İskit ile Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi 2015

-Kia Miller ile Radiant Body Yoga İleri Seviye Eğitim (devam etmektedir)

 

Yogayı Yaşama Sanatı Eğitim ücreti:

 

Öğrenci, eğitim başladıktan sonra eğitimi yarıda bırakması durumunda eğitim ücretinin tamamının ödenmesinden sorumludur. İnziva için konaklama ve ulaşım öğrenciye aittir. Eğitime katılan öğrencilerden eğitim boyunca pratik yapmaları beklenmektedir, Pratik için yogainn’de derse katılmaları halinde %20 indirim uygulanmaktadır.

 

Eğitim, tüm programın sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ve her öğrenci ile birebir ilgilenilmesi maksadıyla 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Detaylı Bilgi ve Kayıt için tel: 0312 496 44 45

mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel : 05546607224

Go to top