Şubat 2018 - İstanbul

 

Ekim ayında ilkini açtığımız, Özgür Yoga Tarzında Temel Derslerine Giriş kursunun ikincisini, yeni senede içeriği genişleterek ve yeni adıyla yeniden açıyoruz. 

Yogaya yeni başlamak ya da yoga bilgini sağlam temeller üzerine kurmak isteyenler, bu çağrı size! Kendi sınırlarınızı özgürce keşfetmek, anatominizi yakından tanımak ve içeriye yakınlaşmak için birlikte ama kendinize doğru bir yolculuğa çıkmaya var mısınız?

Tüm Yönleriyle yoga kursumuz, 21 Şubat 2018 çarşamba günü başlayıp, 5 çarşamba akşamı buluşmasını kapsamaktadır.

Dersler 2-2,5 saatlik olup, hem teori hem de pratik içeriyor olacak. 5 çarşamba akşamı boyunca da devam edecek.
 

Kursumuzun içeriklerini; yoga felsefesi, temel yoga pozlarının dinamikleri, nefes ve meditasyon teknikleri ve günlük hayatta yogayı kapsayacaktır. Kurstaki bilgileri sağlam temellere oturtmak ve kurs bitince kendi yoga pratiğinizi yapabilmeniz için kitapçık dağılacaktır. 

Kursun içeriği nedir ?

Temel yoga pozlarının anatomik detaylarını ve kendi bedeninize uygun şekilde pozların varyasyonlarını, yardımcı araç kullanımını, temel nefes ve meditasyon tekniklerini, yoga felsefesi ve günlük hayatta yoga üzerine kurulu olacak. Kursun sonunda evde kendi pratiğinize başlıyor ve bedeninizin sınırlarını daha yakından tanıyor olacaksınız. Bu içeriği desteklemek için ayrıca kitapçık dağıtılacaktır.

Kursun amacı nedir?

Her şeyden önce günlük hayatının koşturması içinde unuttuğumuz kalbimizin sesini, dinlemeyi hatırlamak ve dinleyerek kimseye benzemeden kendimiz gibi hareketi araştırmaktır. Temel yoga pozlarının dinamiklerinin kendi bedemize en uygun şekilde yaparken, bir yandan da yoga felsefesi, meditasyon ve nefes teknikleriyle duruşlardan öte, yoga'nın buz dağının altındaki dünyayı keşfetmeye istekliği amaç edinir ve bu öğrendiklerimizi önce evde matın üstüne sonrada yaşama taşıma haline açıklılık en temel amacıdır :)

Kimler katılabilir?

Açık gönüllü, meraklı ve ilgili herkes.

Neye ihtiyacım var ?

Rahat kıyafetler ve kendiniz :)

Nerede ?

İstanbul, Githayoga.com.tr ( ww.githayoga.com.tr)

Saat: 19:00 - 21:00/21:30 

Ücret: 400 TL / 15 Ocak'a kadar erken kayıt olunması durumunda 350 TL

Yerinizi kesinleştirmek için 150 TL'lik kapora yatımanız önemlidir. Çünkü sayıya göre materyaller, ve içerikler hazırlanacaktır.

Kurs en az 6 kişi olduğunda açılacaktır.

Buluşma Tarihleri: 

21/02/2018 
28/02/2018/
7/03/2018/ 
14 /03/2018/
21/03//2018

ÖNEMLİ: Kursa çok katılmak isteyen ama maddi durumu yeterli olmadığı için katılamayan bir kişiye burs veriyor olacağız. Neden bu kursa katılmak istediğinizi ya da yoganın sizin için ne ifade ettiğini This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail atmanız beklenmektedir.

İletişim: Aklınıza takılanları sormak ve kayıt yaptırmak için: 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ve 0536 350 55 82 

Özde Çolakoğlu (www.ozdecolakoglu.com) E-RYT 200

İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nin ardından Anadolu Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi’nden de mezun oldu.Üniversiteden mezun olduktan sonra iş hayatına atılan Çolakoğlu, metin yazarlığı, editörlük, sosyal medya uzmanlığı gibi alanlarda uzun yıllar çalıştı.

2008 yılında yoga ile tanışmasının ardından farklı hocalar ve stillerle çalışma şansı yakaladı. Bedende başlayan bu öğretiyi daha da derinleştirmek isteyen Çolakoğlu bu amaçla ilk temel yoga hocalık eğitimi için 2012 yılında Hariom ve Om Yoga’nın Uluslararası Hatha Yoga Hocalık Eğitimine katıldı. Eylül 2014 senesinde Zeynep Çelen ile Yoga Alliance Onaylı 200 saatlik Temel Yoga Hocalık Programını ve Mart 2015 yılında da Zeynep Çelen ile Yoga Alliance Onaylı 50 saatlik İleri seviye Yoga Hocalık Programını bitirdi. Ağustos 2015’te Zeynep Çelen’in temel yoga hocalık eğitiminde asistanlık yaptı. Ekim 2015’te YogaCici’nin Çocuk Yogası Hocalık eğitimini bitirdi. Kasım 2015- Mayıs 2016 tarihleri arasında Advayta Yoga’nın Neval Aras ile 150 saat Anatomi ve İleri Seviye Yoga eğitimini tamamladı. Ağustos 2016’daYoga Alliance’ın 500 RYT sertifikasını almaya hak kazandı. Çolakoğlu, Ekim 2016 – Mart 2017 Sensing Body Academy’nin, Neval Aras ile 150 saat Anatomi ve İleri Seviye Yoga eğitiminde asistanlık yaptı. Mart 2017’de Yoga Alliance’ın E-RYT 200 sertifikasını almaya hak kazandı.

2013 senesinden itibaren farklı yoga merkezlerinde ve spor merkezlerinde çalışan Çolakoğlu, İngilizce ve Türkçe özel ve grup dersleri veriyor.

Derslerindeki amacı; her bedenin kendi sınırlarının ve anatomik farklılıklarının altını çizerek, güvenle, samimiyetle, öğrencilerini bedenlerinin hareket aralığını keşfetmesine yöneltmek ve meditatif özgür ruhlu dersleriyle, öğrencilerin iç seslerini duymaya yardımcı olmaktır.

Doğa ve deniz aşığı Çolakoğlu amacını: “bedende başlayan ve içeriye bakmayı öğreten bu bilgeliği kendi yolculuğundan edindiği tecrübelerle öğrenerek, keşfederek paylaşmak” olarak ifade ediyor.

Eğitimler 

Gelişimsel Kineziyoloji (tüm modüller) ( Aralık 2017 – Ocak 2018 devam ediyor)

Advayta yoga Zeynep Aksoy ile yoga felsefesi 15 saat ( Ekim 2017

SensingBodyAcademy Neval Aras ile Anatomi ve İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi Asistanlık (Ekim 2016 – Nisan 2017)

Advayta Yoga Neval Aras Serteroğlu ile İleri Seviye Yoga ve Anatomi Eğitmenlik Eğitimi Yoga Alliance onaylı 150 saat (Kasım 2015 – Mayıs 2016)

YogaCici Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi (Kasım 2015)

Zeynep Çelen ile 200 Saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimi Asistanlık (Ağustos 2015)

Zeynep Çelen ile Yoga Alliance onaylı (50 Saatlik İleri Seviye Yoga Hocalık Eğitimi Şubat 2015)

Zeynep Çelen ile Yoga Alliance onaylı (200 Saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimi Şubat 2015)

Başak Yüksel ile Yoga Hocaları için Anatomi (2013)

200 Saatlik Bora Ercan ve İrem Greenfield ile Hatha Yoga Hocalık Eğitimi 2012


Atölyeler 

Jeff Oliver ile Meditasyonun İncelikleri 

Zeynep Çelenle Sinir Sisteminin Derinlikleri 2: Yoga ve Meditasyon

Zeynep Çelenle Sinir Sisteminin Derinlikleri : Yoga ve Meditasyon

Angela ve Victor ile Yoganın Derinlikleri

Mey Elbi ile Ellerle Düzeltme,

Çağ Gürle Beş Element ve Meridyen Sistemi,

Deniz Bağan ile Psosas Kasının İncelikleri

Banu Çadırcı ile Sandalye Yogası

Go to top