26 Ekim - 10 Kasım 2018 - Hindistan 

Bir süredir yoga yapıyorsanız, yoga eğitmeniyseniz ya da Hindistan’ı hep merak edip bu büyülü ülkeye gitme hayalinizi hala gerçekleştiremediyseniz ve özellikle yoganın başkenti Rişikeş’i, en önemli kutsal kentlerden biri olan Varanasi ve Buddha’nın ilk vaazını verdiği Sarnath ve tantrik disiplinin en fazla gözlemlendiği tapınakların bulunduğu Khajuraho’yu merak ediyorsanız, bu sonbaharda özellikle bu kentleri içeren bir Hindistan gezisini bir de üstelik Nepal’in incisi Katmandu ve Himalayaların giriş kapısı Pokhara’yı içine alan bir güzergahı Seda Shambhavi  rehberliğinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

26 Ekim, 2018  Cuma akşam 20:15 THY uçağıyla Delhi’ye hareket

27 Ekim Cumartesi sabahı 6:00 da Delhi’ye varış ve özel araçlarla Rişikeş’e yolculuk, otele varış dinlenme ve akşam yemeği (ayurvedik masaj alınabilir)(1. Gün konaklama Rişikeş)

28 Ekim Pazar sabah meditasyonu için erkenden Sivananda aşrama ziyaret ve kahvaltıdan sonra Rişikeş  spiritüel ve kutsal yerlere geziler akşam Ganj nehri kenarında arati (gün batımı ritüeli Rişikeş’in en büyük aşramlarından biri olan Parmath Niketan’da) (2. Gün konaklama Rişikeş)

29 Ekim Pazartesi sabah yoga seansı Rişikeş ve Haridwar’daki tapınak ve mabedlere ziyaret  Rişikeş’ten Siva tapınağına yürüyüş ve tapınağın tepesinden tüm Rişikeş’i kuşbakışı seyir (3. Gün konaklama Rişikeş)

30 Ekim Salı sabah kahvaltı öncesi yoga son alışverişler sonrasında Delhi’ye özel araçlarla yolculuk     (4. Gün konaklama  Delhi )

31 Ekim Çarşamba   Delhi’ye varış ve Katmandu’ya uçuş keyifli otelimize yerleşip otelin restoranında güzel bir yemek (5. Gün konaklama Katmandu)

1 Kasım  Perşembe sabah kahvaltıdan sonra Pokhara’ya hareket    (6. gün konaklama Pokhara)

2 Kasım  Cuma  Pokhara turu ve Himalayaların nefes kesici görüntüleri karşısında hayrete düşme J          (7. Gün konaklama Pokhara)

 

30 Kasım  Cumartesi kahvaltıdan sonra Katmandu’ya dönüş ve şehir turu;tarihi ve kültürel Durbar Meydanı, Bagmati nehri kıyısındaki Pashupatinath tapınağı ve meşhur kubbe şeklinde çatısı olan Bodhnath Budist Tapınağı ve etrafındaki Tibet dükkanlarında zaman geçireceğiz. Öğlen yemeği için mükemmel bir yer. Tibet mutfağından seçmeler deneyebilirsiniz. Günün geri kalanı bu civarda keyifli zaman geçirmeye ayrılacak.Kathmandu  Geleneksel Nepal müziği eşliğinde yemek (8. Gün konaklama katmandu)

 

4 kasım Pazar   sabah  Otelimize yakın alışveriş sokağına gidip alışveriş yapabilirsiniz. Öğleden sonra Swayambhunat Maymun Tapınağı ve eski stupa ziyareti ve muhteşem Bhaktapur ziyareti ayrıca zaman elverirse Kopan Manastırını da ziyaret ederiz. (9. Gün konaklama katmandu)

5 Kasım Pazartesi  Hindistan’a dönüş. Varanasi havaalanından önce Sarnath’a (Buddha’nın ilk vaaz verdiği yer)  ziyaret ve meditasyon oturumu, otele yerleşme akşam bisiklet rickshawlarla Ganj kenarına gidip inanılmaz etkileyici muhteşem gün batımı ritüeli aratiye katılma (10. Gün konaklama Varanasi )

 

Varanasi’de Ganj kıyısında yıkanan ve kutsanan Hindular

 

6 Kasım Salı erkenden Ganj nehrinde tekne gezisi ve ganj kenarındaki sabah ritüellerini izleme ve sonrasında Varanasi arka sokaklarında gezi. Akşam  Ganj nehrinde aratiye tekrar gitmek isteyenlere katılma şansı (11. Gün konaklama Varanasi)

 

7 Kasım Çarşamba  Khajuraho’ya uçuş Jain tapınaklarının bir kısmına ziyaret (otelde ayurvedik masaj mümkün) (12. Gün konaklama Khajuraho)

8 Kasım  Perşembe   sabah kahvaltı öncesi yoga.  Jain tapınaklarının diğer kısmına ziyaret ve eski Khajuraho gezisi (isteyenler için vakit yeterse) (13. Gün konaklama Delhi’ye gece treni)  

9 Kasım Cuma  (İsteyenler Delhi’ye varır varmaz özel bir araç ile Agra’ya Taj Mahal’i görmeye gidebilirler. Bu gezi opsiyonlu ve küçük miktarda ücrete tabi olacaktır) genel bir Delhi gezisi ve alışverişler  için son fırsat (14.gün konaklama Delhi)

10 Kasım Cumartesi 6:00 uçağı için sabaha karşı havaalanına yolculuk ve  İstanbul’a dönüş

 

Kendinize yapacağınız yatırım:$2350

Rezervasyon ve ön ödeme: En geç 1 Mayıs 2018’e kadar $1000 olan kaporanın otel, içhatlar uçak, tren ve havaalanı transferlerinin rezervasyonlarının yapılabilmesi için ödenmesi gerekiyor.1 Mayıs’tan sonra aramıza katılmak isteyenler $150 ekstra ödemek durumunda kalırlar. Hindistan Delhi’ye uçak bileti ve Hindistan Vizesini almak katılımcılara aittir. Vize için rezervasyon mektubu gerekmez. Gezimiz minimum 10 ve maksimum 20 kişinin katılımıyla yapılacaktır. Erken başvuranlara öncelik verilecektir. Kaporasını ödeyip geziyi iptal etmek isteyenlerden içhatlar uçak biletleri, tren bileti, otel rezervasyon ön ödemelerini karşılama amaçlı $500 kesinti yapılır.

 

Bilgi ve kayıt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.Tel:0537 9618572

 

Dahil Olanlar

  • İki kişilik odalarda konaklama ve kahvaltı
  • Varanasi bisiklet rikshaw ulaşımı ve sabah tekne gezisi
  • Bütün havaalanı  transferleri, içhat uçuşları, gece treni ve geziler klimalı otobüsle
  • Seda Shambhavi tarafından yapılan organizasyon, tercüme, rehberlik ve yoga /meditasyon dersleri

Dahil Olmayanlar:

Parklar ve müzeler giriş ücretleri, kamera taşıma vs ücretleri, kişisel harcamalar, ayurvedik masaj ve tedaviler, alkollü ya da alkolsüz içecekler, telefon konuşmaları, çamaşırhane kullanımı, bahşişler ve dahil olanlara dahil olmayan herşey.

Hindistan ve Nepal’de elimizde olmayan nedenlerden dolayı yukarıda gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz güzergahta ve saatlerde bazı değişiklikler olabilir. Buna hazırlıklı olmanızı rica ederiz.

Kesin kayıt yaptıranlara Hindistan’a giderken neler götürmeli, neler yapmalı gibi konularda yardımcı olacak bir mesaj gelecektir.

Uçuş Bilgileri:Türk Hava Yollarının Delhi’ye direkt uçuşuyla gidiyoruz. (Bu saatlerde tarihe yakın zamanda biraz değşiklik olabilir ancak uçuş aynıdır)

26 Ekim Cuma 2018 20:15 İstanbul , Atatürk Havalimanı Varış, 27 Ekim 2018 05:30 Delhi

Dönüş, 10 Kasım Cumartesi 2017  06:00 Delhi, 11:00 İstanbul , Atatürk Havalimanı  

Gezi minimum 10 kişi katılımcı ile gerçekleştirilecektir ve bu sayı sağlanır sağlanmaz THY biletlerimizi daha uygun fiyat yakalayabilmek açısından satın alacağız. Bu konudaki bilgiyi ben kaporasını yatırarak kayıt yaptırmış olan arkadaşlara bildireceğim.

Surya Yoga

Facebook Page: Seda Shambhavi ile Holistik Yoga

Facebook Grup:  Surya Turkey

Go to top