12 Mayıs - 20 Haziran 2018 - İstanbul/Hindistan 
Yoga Okulları Dayanışması 

Yoga Alliance USA tarafından hazırlanan 200 Saatlik Yoga Eğitmeni Yetiştirme Kursu için belirlenen kriterlere ve gereksinime göre oldukça sıkı bir zaman çizelgesi olacaktır. 
Bu 200 Saatlik Yoga Eğitimi, Türkiye ve Hindistan’da yoğun bir çalışma ve uygulamalar için 11 gün süreyle programlanacak ve 7. gününde, Yoga eğitiminin ilgili yönleri olarak Himalaya gezisi, Kutsal Tapınak ve Tapınak Ziyaretleri ve keşfetme imkanı olacak. Bu yoğun programa rağmen, bu eğitimi aydınlatıcı ve ilginç bir dönüşüm süreci olarak görebilirsiniz. Eğitiminiz sırasında doğayla yaşama fırsatı bulacaksınız. 
Yoga Eğitimi programı, sabahın erken saatlerinde pranayama seansı ile başlar. Ardından kahvaltı öncesi geleneksel Yoga Postürleri (Hatha-Yoga) için sabah seansı yapılır. Kahvaltıdan sonra biri felsefe diğeri yoga anatomisi dersi olarak iki seans yapılır. Öğle yemeğini arası verilir. Yemek sonrası Vinyasa-Yoga Asanalarının ardından akşam oturumlarına başlanmadan önce bir süre kendi kendine çalışma ve Kişisel Başvurma zamanı olacak, bunu Gevşeme ve Meditasyon takip edecektir. Satsang (adanmış şarkılar), yoga ile ilgili konularda dersler, sesli kitaplar ve video konferansları gibi bazı ilham verici kültürel etkinlikler olacaktır. Ödevler, eğitimin bir parçası olacak, çünkü yoga uygulamalarınız yoluyla, konular ve deneyimler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız. Bu yoga eğitmenliği yetiştirme programı sırasında meyve ikramları ve yeşil çay dahil olmak üzere üç öğün yoga vejetaryen yemek sunulacaktır.
Yatış saati 22.00 dir.
Go to top