• Namaste
  • Namaste 
  • Yeni kitabınız hayırlı olsun. İlk olarak adı dikkat çekiyor, neden “Bhagavat Gita’nın Öğretisi”?
  • Teşekkürler. Bu bir çeviri kitabı, asıl kitabın yazarı Swami Dayananda “Teaching of Bhagavad Gita” yani “Bhagavad Gita’nın Öğretisi” başlığı ile bu eseri hazırlamış. Bhagavad Gita, Hint felsefesinin en önemli eserlerinden. Ancak sadece Hint kültürüne ait bir ürün değil, tıpkı Yoga gibi (ki Yoga felsefesinin de dolayısıyla temel eserlerinden sayılır) tüm insanlığa ait bir öğreti. Belirli bir kişiye, topluluğa, ülkeye ait değil, zaman ve sınır tanımayan evrensel bir kitap. Genellikle karışık zihinlere, acı çeken insanoğlunun bu dünyadaki anlam ve mana anlayışına dair çok derin cevaplar sunuyor.
  • Kitabın içeriğinden bahsedelim o halde


Geçtiğimiz sene Türkiye'den çok usta ve bilge bir hoca geçti. Son zamanlarda en etkilendiğim,en bilge, yoganın felsefesinden ve kitaplarından en sapmayan, derin kuyulardan beni en çıkarabilen, en ilham verebilen hoca oldu.- Sanırım kitabınız Türkçe olarak yazılmış ilk Kundalini Yoga kitabı değil mi?

Evet, bu konuda Türkçe kaynak neredeyse hiç yok, ilk kitap benim hocam GURMUKH KAUR KHALSA’nındır. Ama tabii ki yazılan ilk Türkçe kitap YOL ARKADAŞIM KUNDALİNİ YOGA.

· Sibel hanım bize kendinizi tanıtır mısınız?

· 1968 İstanbul doğumluyum, Kuzey Kıbrıs’ta yaşıyorum. Vinyasa ve hamile yogası eğitmeniyim ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi Bölümü dönem 4 öğrencilerine teorik ve pratik yoga derslerini veriyorum. Yoga Dergisinde de ayda iki kez yazı yazıyorum. Tüm Olumsuzluklara İnat adlı denemelerden oluşan ilk kitabım 2016 Kasım ayında yayınlandı. 28 yıllık evliyim ve üç erkek çocuk annesiyim.

· Neden Yoga?

· Aslında ilk önceleri sırt ağrılarıma iyi geleceğini düşündüğüm için başlamıştım. Üç yıl iyi bir yoga öğrencisi oldum. Bu üç yılın sonunda, birlikte ders yaptığım hocalarımın biri Hindistan’a diğeri Finlandiya’ya gidince kendime aynı paralelde duracağım bir hoca bulamadım. Arkadaşlarımın ve eşimin desteğiyle eğitmen olmaya karar verdim. Bu sene yoga ile geçirdiğim yedinci yılım ve sadece bedenen değil ruhsal olarak da değiştim, dönüştüm. Ben yedi yıl önceki ben değilim.

· Yoga ile birlikte hayatınızda ne değişti?

Go to top