Merhaba,

Gökyüzü çok şeyi değiştirmek istiyor bu sene, bu da bolca gerilim ve dram getiriyor elbette.  Cumartesi günü yazın üçüncü tutulmasını da yaşayacağız. Yani dönüşüm tam gaz devam edecek ve çoğumuz için sancılı da olacak. Elbette biz bu süreçlerde olumlu enerjileri yakalayıp onlardan güç almaya odaklanacağız. Bu hafta, kaçırılmayacak kadar güzel enerjiler de var. Bunları yakalamak, gökyüzüne uyumlanarak mümkün.
*Pazartesi ve Salı: *

Her şeyin hareket halinde ve gerilimli olduğu bir zamanda bu hafta başında Boğa’da yücelmiş olan Ay bize kendi sabitimizi bulmak için bir ilham olacak. Gerçekten de zorlu zamanlardan geçiyoruz, bunu her katmanda hissedebiliyoruz. Ama gerilimler, çatışmalar, kısıtlar bir kenarda devinedursun, biz gökyüzünün bize verdiği olumlu ışıklara bakalım.

Bir fırtınaya tutulduğumuzda, sabit ve olumlu enerjiyi hissetmek isteriz ve ilk yöneldiğimiz şey genellikle bedenimiz olur, saçımızla başlarız sık sık “sabitimize özen göstermeye”. Jüpiter’in bulunduğu vishaka ay konağından yansıttığı enerji Güneş ile kare açı yapacak. Bu ise bize bölünmenin bazen azalmak değil çoğalmak anlamına geldiğini hatırlatacak.

Kök salmadan uzayamam, bunu fark ettiğimde enerjimin yer ile gök arasında dağılıp gitmekten ziyade bu ikiliğin beni güçlendirip büyüteceğini anlarım…

*Yoga rutinlerimize gökyüzü ile eşzamanlılık katacak öneriler: *

Pazartesi ve Salı günü yoga sekanslarımıza içinde kendimizi iyi hissettiğimiz iki asana koyabilir, bu iki asanaya sekans içinde sık sık dönebiliriz.
Udana ve Apana Vayu bugünlerde, hatta ay boyu birlikte çalışılırsa oldukça rahatlatıcı olacaktır.
Savaşçı pozları bu iki gün için oldukça dengeleyici olacaktır.

*Çarşamba ve Perşembe: *

Biraz ortaya çıkmak isteyeceğimiz, düşüncelerimizi sesli olarak ifade etmek isteyeceğimiz günler. İnce ince plan yapıp mükemmeli yakaladığımız zaman sahneye çıkma düşüncesini bir kenara bırakıp akışa bırakmak, ortaya çıkmak isteyen şeyin mükemmelleşmeyi beklerken içimizde çürümesine sebep olmamak gerek. Düşüncelerimiz başka galaksileri fethedebilir ve kendimizi hala nicedir bulunduğumuz noktada bulabiliriz. Bu da aslında haftanın ilk günleri için bahsettiğim ikiliğin bir başka halidir. Bugünlerde düşünsel gezintilerimizi ne kadar inanılması güç olsalar da dillendirmekte fayda var. Bırakın su aksın…

*Yoga Rutinlerimize gökyüzü ile eşzamanlılık katacak öneriler: *

Bugünlerde yoga rutinleri mantralarla kapatılabilir.
Hızlı akan ve omurgayı rahatlatmaya yönelik akışlara yönelinebilir.

*Cuma, Cumartesi ve Pazar: *

Ay yengeç burcuna giriyor ve yengeç burcu oldukça kalabalık bir hale geliyor. Cumartesi günü bir tutulma yaşanacak ve yine hayatın gri alanlarını görmemizi engelleyebilecek bir tutulma olacak. Bir arada olmak, aile ile yakın arkadaşlar ile kabuğumuza çekilmek ve bu alanı muhafaza etmek önemli olacaktır. Sabitimiz olan kişiler, meşgaleler ve mekanlar bize kendimizi iyi hissettirecek ve bunları korumaya eğileceğiz.

*Yoga Rutinlerimize gökyüzü ile eşzamanlılık katacak öneriler: *

Hafta sonu için Chandra Namaskara güzel bir çalışma olur doğrusu.
Go to top