Merhaba,

Zorlu bir tutulma sürecine girdik, yeni haftanın herkes için en güzel deneyimleri getirmesini diliyorum. Hafta boyunca gökyüzü hareketleri ile akışta olmak için sizlere öneriler sunuyorum. Tutulma ile ilgili yazıma şuradan ulaşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/ZodyaklaPolka/posts/296914674395115

Sevgiler

*Pazartesi ve Salı:*

Kontrolümüz dışında kalan ve yalnızca şahitlik ederek müdahale edebildiğimiz durumlar bizi duygusal olarak biraz yorabilir. Seyahat planlarımız ve inançlarımız/görüşlerimiz değişebilir. Kendimizi fikirsel olarak bulunduğumuz noktadan uzaklaşmış bulabiliz. Karşı olduğumuz konuları desteklemeye başladığımızı ve bunun aksini yaşayabiliriz. Öte yandan yanılgıya ve kandırılmaya da açık olduğumuz bir zaman.

*Yoga Rutinlerimize gökyüzü ile eşzamanlılık katacak öneriler: *

Gökyüzünde ateş elementinin dikkat çektiği bu dönemde yoga rutinlerimizde ateş elementini desteklemek ve ateşin içinden geçmek iyi olacaktır. Karın hareketlerine ağırlık vermek, bedenin merkezini aktive ettiğimiz asanalara savaşçı pozlarını eklemek, ateş elementinin gücüne, kararlılık ve özgüven ekleyecektir.

*Çarşamba ve Perşembe: *

Ay ve Venüs’ün Başak burcunda kavuştuğu ve Oğlak’taki retro Mars ve Ketu ile üçgen açı yaptığı bugünler harekete geçmek için bir fırsat kapısı var. Hem rehavet hem de kendi hayatımıza yabancılaşma hissini bu aralıkta kırabiliriz. Bugünlerde anahtar sevdiğimiz şeyler ve kişiler ile ilgili kalpten çaba sarf etmek fakat bağlanmamak, kendimizi her şeyin üstünde tutmamak olacaktır. Bugünlerde sevgi ve emekte doğayı taklit edebilir miyiz? Güzel bir deneyim olabilir.

*Yoga Rutinlerimize gökyüzü ile eşzamanlılık katacak öneriler: *

Bugünlerde yoga rutinlerimizde köklenmeye ve hizalanmalar üzerine çalışmak, bizi aşırı zorlamayacak denge duruşları ile rutinlerimizi süslemek iyi olacaktır.

*Cuma, Cumartesi: *

Ay Terazi’ye geçiyor ve Rahu ve Ketu dolayısıyla Mars ve Merkür ile kare açı yapıyor. Güneş Aslan’a giriyor. Bu günlerde özellikle zihinsel olarak oldukça gerilimli hissedebilir, yanılmaya açık olabiliriz. Yoga rutinimizi açık havada, mümkünse ayaklarımızı toprağa basarak yapmak faydalı olacaktır. Tüm elementleri dengelemeye yönelik meditasyonlar, kardiyo nitelikli bir yoga sekansı ve uzun bir şavasana bu günlerde çok güzel olacaktır.

*Pazar:*

Gerilimlerin biraz azaldığı bir gün. Yanılgılarımızın ne olduğunu bulmaya çalışabilir, duyduklarımıza körükörüne inanmamaya odaklanabiliriz. Haftabaşında oluşan içsel sarsılmalar duruluyor, ve tekrar dışarı çıkmaya hazır hissediyoruz. Öte yandan hala iletişim konusunda hızlı öfkelenmeler yaşamak söz konusu olabilir.

*Yoga Rutinlerimize gökyüzü ile eşzamanlılık katacak öneriler: *

Yoga rutinlerimizde bugün dirishti’ye odaklanmak faydalı olacaktır.
Go to top