Haftaya ay Boğa burcunda, yücelmiş ve güzelleşmiş olarak başlıyoruz. Bu biraz huzursuzluğu ve gerilimi alacaktır. 2 Eylül’de Venüs de kendi burcu olan Terazi’ye geçiş yapmıştı. Açıkçası nicedir gerilimli ve huzursuz olan ve bir süre daha bu halde devam edecek olan gökyüzü için Ay ve Venüs’ün bu konumları bize güzel teneffüs alanları sağlıyor.

Bugünlerde zaman zaman çok sıkılabilir, patlamaya hazır hissedebiliriz. Hatırlamamız gereken ise karşımızdaki insanı hafife almamamız gerektiği. Biriken enerjileri ise yine fiziksel aktiviteler ile atmaya çalışmakta fayda var.

*Pazartesi ve Salı *

Ay, Venüs ve Jüpiter, gökyüzünün üç iyicil gezegeni birbirlerini destekler halde. Bu bize yumuşamamız ve kalbimizi şefkate açmamız için fırsat veriyor. Öte yandan ateş elementi de gökyüzünde oldukça güçlü ve zorlayıcı.

Bu defa Venüs’ün öne çıkardığı şey estetik güzellikten ziyade diplomatik zeka olacak. Kargaşadan dans ederek çıkmak estetik olduğu kadar stratejik bir eylemdir. 

*Yoga rutinlerimize gökyüzü ile eş zamanlılık katacak öneriler: *

Bugünler için, şefkati ve yumuşaklığı heybemize koyup çivi çiviyi söker diyerek ateş elementinin üstüne gitmeyi öneriyorum. Karın bölgesini aktive eden çalışmalara kalp açıcıları da eklemek akışı kolaylaştıracaktır.

*Çarşamba ve Perşembe*

İkizlere geçen Ay, Terazi ve Jupiter ile bağlantıyı koparmıyor, bu gezegenlere Neptün’ün de dahil olduğu büyük üçgen açısı oluşuyor.

Yangınlara ve akciğer problemlerine dikkat etmekte fayda olacaktır. Fakat bugünlerin güzelliği, iletişim kurmanın, okumanın ve konuşmanın bizlere yeni ufuklar açma ihtimali. Masal dinleyebilir, sevdiğiniz bir sanatçının konserine gidebilirsiniz. İlham sesten ve iletişimden, kurgudan ve sanattan gelecektir.

*Yoga rutinlerimize gökyüzü ile eş zamanlılık katacak öneriler: *

Bugünlerde burgular ve omurgayı uzatmaya yönelik sekanslar gökyüzü ile uyum halinde olmamıza imkan verecektir.

*Cuma, Cumartesi ve Pazar *

Oldukça kritik olan bugünler “Bu benim hayatım” demek ve bu kendimiz kurguladığımız bu hayatın tamamını ve içindeki her şeyi sevdiğimizi hatırlamak ve hatırlatmak ile ilgili olacaktır. Duygusal ve psişik sınırlarımızı çizmek ve bu sınırların içindeki her şeyi ayırt etmeden sevebilmek kişisel gelişimin çok önemli bir öğesi. Burada önemli olan bir yandan sınırları net çizip korumak, bir yandan sevgi ile sınırların içinde kalan her şey için çaba sarf etmektir.

*Yoga rutinlerimize gökyüzü ile eş zamanlılık katacak öneriler: *

7 çakraya da dokunan ve köklenme çalışması ihtiva eden sekanslar bugünlerde yukarıda bahsettiğim duygusal alanlarda bizi desteklemesi için uygun olacaktır.

 

Go to top