Merhaba,

Bu hafta ilginç bir yeni ay ile başlıyor ve elbette dolunaya kadar bu yeni ayın vaat ettiklerinin yolu yapılır. Bu yeni ay kısaca kendimizle yüzleşme, kendimizi bir bütün olarak kabul etme ve yaratıcılık ile ilgili. Dışarıya yansıttığımız yüzümüz giderek genişleyebilir, fazlalaşabilir. Bu sürecin çok önemli bir kısmı da geçmişimizdir elbette. Yaşantılarımız şu anda dışarı yansıttığımız kimlikten çok daha geniş ve derindir aslında. İşte bu süreçte hem zamansal hem de spiritüel olarak bir bütünleşme fırsatı var. Öte yandan, içimizde kalan ve dışarı yansıtmadığımız taraflarımızın ışımak yerine patlak vermesi ihtimali de var, buna dikkat etmek gerek zira bu zamanlarda hareketlerimiz ve sözlerimiz imzamız olacaktır.

Burada da yaratıcılık devreye giriyor. İçimizdekini dışarı çıkarmanın estetik ve zarif yollarını bulabiliriz.

Yeni ay ile ilgili yorumumu şuradan dinleyebilirsiniz:
https://www.spreaker.com/user/zodyaklapolka/9-eylul-2018-yeni-ay

*Salı ve Çarşamba *

Artık bu bahsettiğim yeni ay ruhunu deneyimlemek için dramadan uzaklaşıp emek harcama ve akıl yürütmeye meyil ediyoruz. Bu konuda da elbette, hayaller ve rüyalar aleminin akılcılığımıza zarar verdiğini düşünebiliriz. Elbette geçmişten, anılardan ve hayallerden uzak kalmaya çalışırken (özellikle anılar bizi huzursuz edebilir bugünlerde) kendimizle bir olmaya, aksettirmediğimiz yanları dışarı çıkarmaya devam edeceğiz.

*Yoga rutinlerimize gökyüzü ile eş zamanlılık katacak öneriler: *

Hafta boyu aslan pozu ve doğaçlamalara izin vermek oldukça güzel deneyimler sunacaktır.

*Perşembe ve Cuma: *

Özellikle Perşembe günü oldukça şanslı bir gün. Göründüğü gibi olmak isteği taşıyan ay, Güneş ile buluşmasından ayrılıp niyetini sürdürerek Venüs’ün yanına geliyor ve burada, Terazi burcunda bir Venüs Ay kavuşumu oluşuyor. Jüpiter de aynı burçta… Bu günlerde arınmak ve kendi kendine olmak ön plana çıkıyor. Olumlu-olumsuz tesirlerden arınıp kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz.

*Yoga rutinlerimize gökyüzü ile eş zamanlılık katacak öneriler: *

Nefes çalışmalarına her zamankinden daha fazla yer verebilirsiniz. Ayrıca alanınızı çalı süpürgesiyle temizledikten sonra, havalandırıp hanımeli uçucu yağının kokusu ile süsleyebilirsiniz.

*Cumartesi ve Pazar *

Ay’ın akrep burcunda, Satürn’ün yönettiği bir menzilde geçirdiği bu iki günde odağımızı kendimizden başkalarına çevirdiğimizde ani patlamalar yaşayabiliriz. Yeni ay enerjisinin testi belki de bu iki gün diyebilirim. Kendimize dönüp, içimizi dışarı zarif bir şekilde nasıl yansıtabileceğimiz üzerinde düşünürken, geçmişle yüzleşip yalnız kalıp arınırken bu iki günün enerjileri kıskançlığı ve olumsuz düşünceleri teşvik edebilir. Özellikle geçmiş ile ilgili konular canlanabilir, aniden akla gelebilir, ya da fark edilmemiş detaylar gün yüzüne çıkabilir. Bu iki gün duygu kontrolü için özellikle önemli olacaktır.

*Yoga rutinlerimize gökyüzü ile eş zamanlılık katacak öneriler: *

Bu iki gün için hem yin yoga hem de kalbi hızlandıracak hızlı akışlar öneriyorum. Bir gün yin bir gün kardiyo ağırlıklı çalışılabilir.
Go to top