Merhaba, 

Bu hafta bize kendimizi sorgulamak ve yenilenmek için fırsatlar sunuyor. Öğrenmek ve yeni ufuklara açılmak için oldukça uygun bir hafta, ne tesadüf ki okulların açıldığı hafta aynı zamanda. 

Pazartesi ve Salı 

Ay, güneş ile kare açı yapıp satürn ve sonra plüto ile kavuşacak. Duygularımızı kontrol etmek ve duygusal yaşantımızı disipline sokmak ile ilgili deneyimler yaşayabiliriz. Daha doğrusu bugünlerde karşılaştığımız durumlar duygu kontrolümüzü gözden geçirmemiz ve duygusal yaşantımızın iplerini elimize almamız için bizi zorlayacak küçük fırsatlar gibi düşünülebilir. İnsan kendini sürekli yeniler, bugünlerde bu yenilenme bir hayal kırıklığı verebilir bizlere. Sanki biz dağlar aşmış gibi hissediyoruz da, dönüp baktığımızda bir arpa boyu yol gitmişiz gibi. Bizi beslediğini düşündüğümüz şeyler her ne ise bizi hasta eden, hayal kırıklığına uğratan şeyler de onlar olabilir. Bugünlerde dileklerimize ve bize katkısı olduğunu düşündüğümüz kişi ve olaylara biraz daha dikkatli bakmak gerek. Özellikle de bunları yenilenme üzerinden düşünmekte fayda var. 

Yoga Rutinlerimize gökyüzü ile eşzamanlılık katacak öneriler: 

 Bugünlerde henüz denemediyseniz kundalini yoga deneyebilirsiniz. 

 
Çarşamba ve Perşembe 

Okulların açıldığı şu günlerde öğrenmeyi, iletişimi, okulu ve zekayı temsil eden Merkür de kendi burcuna girip yüceliyor. Merkür burada, geleneksel olana kafa tutuyor birazda ve bizi o gelişemediğimiz, yenilenemediğimiz yerden yakalamak istiyor. Bugünlerde yeni bir şeyler öğrenmek, öğrenme yoluna girmek ve alışageldiğimiz bakış açısının dışına çıkmak oldukça olası. Yukarıda bahsettiğim o yol almamış olma hissini bertaraf edecek bir hamle için oldukça uygun günler. 

Yoga Rutinlerimize gökyüzü ile eşzamanlılık katacak öneriler: 

Bugünlerde nefes çalışmalarına ağırlık vermek ve kişisel olarak uzak durduğunuz, denemediğiniz asanaları denemek ilham verici olacaktır. 

 

Cuma, Cumartesi ve Pazar 

Duygulardan kendimizi biraz olsun soyutlayıp sorgulama alanına geçtiğimiz günler olabilir. Hafta başından itibaren kendimize gökyüzünün ilhamı ile yaklaşırsak ilginç keşifler yapabiliriz. Öte yandan aklımızı yapıcı olan ile meşgul etmezsek yıkıcı olanların işgaline uğrama ihtimalimiz oldukça yüksek. Kendimizi ne ile meşgul edeceğimize karar vermezsek birdenbire çok fazla para harcayarak, kötü düşüncelere gark olarak, çatışmalı iletişimlerin içine girerek meşgul hale geldiğimizi fark edeceğiz. 

Yoga Rutinlerimize gökyüzü ile eşzamanlılık katacak öneriler: 

Toprak enerjisinin yüksek olduğu, kök salmaya odaklı akışlar iyi gelecektir. 

 

 

Go to top