Merhaba, 

Bu haftanın ana temaları acelecilikten kaçınmak ve hemen yargıya varmamak olacaktır. Bir kişi ya da konu hakkında ilk izlenim olumsuz olduğunda kendi kendimize kaldığımız zaman kendimizi olumsuza iyice itebiliriz, fakat bu hafta iç sesimiz bizi yumuşatacaktır. Kızgınlıkların olumlu duygulara yerini bıraktığı bir hafta olacak neticede. 

Pazartesi: 

Güvende olma ihtiyacından ve gerek duygusal gerek maddesel olarak güvende olma isteği ile yapageldiklerimizden bıkmış olabiliriz. Bu bıkkınlık bizi kendi kendimizi sabote etmeye itebilir. Bitirmeye, asıp kesmeye başlamış bulabiliriz kendimizi ansızın. Bunun yerine geri adım atıp “oluruna bırak” makta fayda var. Disipline girmek ve bir adım uzaktan bakmak için kullanabiliriz bu dönemi, zira bize yararlı olacak olan şey biraz mesafe ve disiplin bugünlerde. Bugünlerde iyi ile kötü bildiklerimizin, haklı ile haksız bildiklerimizin aslında o kadar da ayırt edilemez olduğunu da fark ediyoruz. Yin ve yang bir aradayken güzel ve anlamlı oysa… Belki bunu hatırladığımızda o şiddetli güvende olma ihtiyacı da yerini başka şeylere bırakır, neden olmasın? 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Bugün savasana sırasında iyi ve kötü ayrımı yerine bütünlüğü güzelleyen sutralar dinlemeyi öneriyorum.  

Salı ve Çarşamba 

Salı günü, Balık-Başak aksında güzel bir dolunay var. Duygusal, zihinsel, maddi olarak kendimizi hırpalayıp koşturduğumuz feleği kendi ellerimizle döndürmeye çalışıyor gibi hissettiğimiz dönemin ardından biraz arkamıza yaslandığımız bir dolunay. İçsel olarak berrak hissetmiyoruz belki ve büyük ihtimalle sık sık uykumuz geliyor ve rüya alemi uyanık alem kadar hak iddia ediyor gün üstünde. Ne de olsa kışa hazırlanıyoruz diyelim. Fakat uyanık alemde neyin ne olduğu uzun zamandır bu kadar net olmamıştı. Karşımızdaki insanlar bize ışık tutacak ve biz belki de bu yansıtmadan kaçamayacağız bu defa. Öte yandan bu karşılaşma kendimizle ilgili görmediğimiz ya da rahatsız olduğumuz şeylerin gün yüzüne çıkmasına vesile olabilir. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Bugün kendimizi olduğumuz gibi kabullenmeye niyet ederek kalp açıcılara yer açabiliriz. Ayrıca bu hafta bir rüya günlüğü tutmak ya da rüyalarımızı anlatmak iyi olacaktır. 

Perşembe ve Cuma

Keyif aldığımız şeylere kendimizi fazla kaptırmak ve risk almak bize yarar sağlamayacaktır. Bu gibi eğilimlerin olumsuz etkilerini net hissedeceğimiz bir süreç. Bugün aceleci davranmamak, karşımızdaki insan ile ilgili acele yargıya ulaşmamak gerek. Bugün oluşan düşünceler üstüne temel kurmak da mantıklı olmayacaktır. Düşüncelerimiz değişebilir. Ve bu defa daha doğru yargıya varabilmek için konuşup fikir danışmaktan ziyade tefekkür işe yarayacaktır. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Savaşçı pozlarına daha çok ağırlık vermek ve akışlara ters duruşlar eklemek çok uygun olacaktır. 

Cumartesi ve Pazar

Kızgınlıkların sevgide eriyeceği günler olma potansiyeli var bugünlerin. Acele karar vermek yerine içimize dönüp düşünmek bizi yumuşatacak, disiplin, olayları olduğu gibi kabul edebilmek, odaklanmak ve mesafeyi korumak ise tüm süreçlerin daha rahat akmasını sağlayacak. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Mesafe, kabulleniş, acele etmemek ve tefekkür bence en güzel yin yoga pratiğinde can bulacaktır. Hafta sonu pratiğinize yin unsurlar katmak olumlu olacaktır. 

 

Go to top