Merhaba, 

Geçen hafta bazı aksaklıklardan dolayı köşemi boş bırakmak zorunda kaldım. Bazen hayat böyle… 

Bu arada özel astroloji dersleri vermeye karar verdiğimi ve bu yola çıkmak isteyenler varsa benimle iletişime geçebileceğini de buradan duyurmuş olayım. Bu hafta sezgilerin ve hakikatin, emeğin ve estetiğin vurgulandığı bir hafta olacak. Hırs ve kıskançlık ise bizi her zamankinden fazla zedeleyecektir. 

Pazartesi ve Salı Günleri 

Duygusal idrak yaşantılardan daha geç ortaya çıkacak. Düşünmeden ortaya atılabiliriz. İdrakımızın daha geriden gelme ihtimalini düşünerek pişman olacağımız adımlar atmamaya, köprüleri yıkmamaya özen göstermeliyiz. 

Zihnimiz yeniliklere, yeni fikirlere, atılımlara açık. Yeni şeyler öğrenmek ve bu öğrendiklerimizi hayatımızda uygulamaya geçirmek için çok güzel zamanlar. Öğrenmek istediğimiz bir çok şey varsa bunların içinden eleme yaparken hangisini geri kalan yaşamınızda ne kadar kullanacağınızı düşünebilirsiniz. 

Günlük yaşamda genellikle pek konuşmadığımız daha derin ya da daha felsefi konuların ve inançların bugünlerde günlük iletişime de sızdığını görebiliriz. 

Bize şanslı gelen ya da şans olarak gelen şeylerin tekamülümüze zarar verebileceği günler… Zira disipline girmek, odaklanmak ve sıkı çalışmak isteyeceğimiz, ve bunlardan verim alıp tatmin olacağımız bir dönem. 

Emeğin oldukça vurgulandığı haritada özellikle bilgiye, öğrenmeye emek vermek, emeğimizle ortaya çıkmak ve parlamak istiyoruz. Bu yorucu gelebilir fakat hayat bizden kolay olmayan yolda bir adım atmamızı istiyor. İlk adım zor, sonrası ise çarkların parlamasına izin verecek nitelikte. Özellikle mistik ve okült konuları öğrenmeye adım atmak için güzel bir zaman. Öte yandan hırstan ve rekabetten uzak durmak, bu anlamda öğrenilecek kanalları iyi seçmek gerek. 

Gökyüzü değişimi destekliyor ve artık kendimize ve hayata daha önce bakmadığımız pencerelerden bakmamız için bize ilham veriyor. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Bu iki gün özellikle esneklik üzerine çalışabilirsiniz. 

Çarşamba günü 

Bize dayatılandan, herkes gibi olmaktan ya da belirli bir şekilde davranmamızı, var olmamızı gerektiren ortamlardan bağımsız olmak isteyeceğimiz, köklerimizi bırakıp kanatlanmayı denemek isteyeceğimiz günler. Bu konuda oldukça net tavırlar da takınabiliriz. Özellikle bizi rahatsız eden konular ise devletin bizi nasıl gördüğü, medeni halimizin ne olduğu ve kariyerimiz olacaktır. Bu alanlarda yaşamımıza farklılık ve özgünlükler katmak isteyebiliriz.  Danışmanlık almayı deneyebileceğimiz ve üçüncü bir kişinin fikirlerinin bize katkı sağlayacağı bir dönem. Astroloji danışmanı, yaşam koçu, reiki uzmanı, psikolog ve terapistlere danışmayı düşünüyorsanız tam sırası olabilir. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Yoga rutininizi mantra ve doğaçlama hareketler ile birleştirmek bu iki gün pratiğinizden oldukça derin deneyimler kazanmanıza yardım edecektir. 


Perşembe ve Cuma Günleri

Güneş’in Sidereal zodyaka göre Terazi burcuna giriş yapacağı Perşembe gününden itibaren yaptığınız her işe yaratıcılığınızı katmak isteyebiliriz. Odaklandığımız şeylerin kolektif tezahürünün oldukça güçlü bir şekilde ortaya çıkabileceği zamanlar olduğu için tavır, söz, düşünde ve eylemlerimize dikkat etmekte, farkındalık çalışmaları yapmakta fayda var. Retro esintili farklı estetik akımların ve olguların ortaya çıkması, ilginç müzik tarzları ve şarkılar duyacağımız bir dönem olacağa benziyor. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Bugünlerde hizalanmalara odaklanmak ve pozlarda farkındalık geliştirmeye çalışmak, ayrıca dhrishtilere dikkat etmek iyi olabilir. 


Haftasonu: 

Sakinleşip şeffaflaşmak istediğimiz bugünlerde eşzamanlılıklara dikkat kesilmekte fayda var. Sürekli aynı rakamları görmek, aynı kelimeleri görmek, aynı şarkıları, haberleri duymak, karşımıza çıkan kuş tüyleri…gibi. Bu şekilde akışı dinlerken bir yandan da bunun içinde sabit kalmayı denemek ve her ne yapıyorsak odaklanmaya çalışmak ve sezgilerimizde, yaratıcılığımızda gerçeklerden kopmamak bize verim kazandıracaktır.  

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Haftasonu yoga rutininize yin katmak, ya da yin yoga yapmak için çok uygun. 

Go to top