Bu hafta Jyotish, Satürn ve Mars vurgusunun belirgin olduğunu gösteriyor. İrade gücümüzü disipline ederek ve sadeleşerek keskinleştirebileceğimizi söylüyor gökyüzü.

Tek nefeste en derine inip analiz edebildiğimiz kadar analiz etmek hiç makul bir plan değil. Vurgun yiyebilir ya da boğulabiliriz! Bir derya görüyoruz, gözümüze bir kıyı kestirmezsek içinde debelenip duracak, hiçbir yere varamayacağız. 

Dayatmak ile ilham olmak arasındaki ince çizgiyi öğreneceğiz bu hafta, prensiplerimizin doğa kanunu olmadığını fark edeceğiz, bazı şeyleri değiştirebilmek için biraz farklı bakış açısı biraz da cesaret gerektiğini tekrar anlayacağız. Kendimiz üzerinde emek sarf etmeyi seçtiğimizde evi yuvaya dönüştürebileceğiz. Haftayı yuvaya çekilerek tamamlamak, hepimize iyi gelecektir. 

Pazartesi ve Salı: 

Haftaya Ay İkizler burcuna girmiş olarak başlıyoruz, yani öneri ve sınav aynı anda oluyor diyebiliriz. Aklımızda birden çok şey var hep, hayat da karşımıza dikkatimizi dağıtacak şeyler çıkarmakta ustadır belki. Öğrenme konusunda oldukça şanslı bir dönem diyebilirim. Ezoterik bilgiler gerek eş zamanlılıkla gerek arkadaş sohbetlerinde karşımıza çıkıveriyor. Odaklanma ve sadeliğin asıl vurgu konusu olduğunu unutmamakta fayda var.

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Bugünlerde burgu ve ters duruşlar yoga rutininize gökyüzü ile uyum katacaktır. 


Çarşamba ve Perşembe: 

Hafta ortasında odaklanma becerimiz artıyor. Fakat bugünlerde kendimizi çarkların içine daha çok girmiş, daha fazla çaba sarf ediyorken bulacağız. Sanki biz olmasak dünya dönmeyi bırakacakmış gibi. Bugünler hayata farklılık getirmek, kendi hayatlarımızda uyguladığımız değişmez sandığımız kanunların gerçekliğini sorgulayabiliriz. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Bugünlerde denge duruşlarına ağırlık veren akışlar deneyebilirsiniz. 

 

Cuma ve Cumartesi:

İşe koyulma, adım atma, yaptıklarını gururla gösterme gibi meziyetlerimizin biraz daha ön plana çıkabileceği günler. Hayal dünyamız oldukça aktif olabilir, yardımsever hissedebiliriz. Burada önemli olan yaratıcı kıvılcıma ve varlığımızla insanlara ilham vermeye odaklanmaya çalışmak ve “dediğim dedik”lik yanılgısına düşmemek. “Benim dediğim gibi olacak” gibi bir kaynaktan alırsan hareketimizin çıkışını, memnun kalmayacağımız sonuçlara varabiliriz. Ayrıca yardımseverlik konusunda bir aracı kullanmak yerine direkt kendimiz uzanan el olmalıyız bu günlerde. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Bugünlerde Ashtanga’dan ilham alan pratikler iyi gelebilir!

 

Pazar: 

Kalabalıklardan ve sosyalleşmekten çok da haz almayacağımız bir gün olabilir. Bunun yerine evde olmak ve belki de bir süredir ertelediğimiz kendimize ve kendi alanımıza ait işlerle ilgilenmek daha iyi gelecektir. Öte yandan yanlarında kendimiz olabildiğimiz insanlarla bol bol kısa sohbetler edebiliriz. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Balasana, ananda balasana, plow pose gibi asanaları rutininizde sıkça kullanabilirsiniz. 

Go to top