Merhaba, 
Astrolojik olarak önemli zamanlara giriyoruz. Her şeyin değişmeye başlayacağı, bakış açılarımızın alt üst olabileceği bir dönem.  Buna elbette kendine dönerek başlamak, dünyayı algılama şeklimizi sorgulayıp bu yöndeki alışkanlıklarımızı değiştirmek iyi olacaktır. 

Pazartesi ve Salı: 

Bu dünyadaki varlığımız bir gün sona erecek. En azından bu turu tamamlamış olacağız. Ve bugün ay soruyor? Ne bırakacağız? Çabalarımızla, inşaa ettiklerimizle anılmak istiyoruz bugün. Sahnedeki performansımızla değil, tamir ettiğimiz kalpler, el emeği ile oluşturduklarımız, yazdıklarımız, çizdiklerimiz. Hayatının mimarı olmak istiyor Ay. 

Bir yandan da hayat bizi atılmaya, ilerlemeye, irade gücünü keskinleştirmeye zorluyor. Kulak tıkamanın oldukça güç olacağı, davudi ve despot bir ses tonu var bu yanımızın. 

Bu yanımızı ifade etme şansı buluyoruz bugün. Birbirinden ayrı gibi görünen derin ya da felsefi konuları, birbirine iliştirme adeta bir örümcek zanaatiyle birbirine örme şansı bulacağız. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Kök salma ve denge duruşları bugünler için iyi olabilir. 

Salı günü ise eşli çalışmalar yapılabilir, esneklik üzerinde durulabilir.

 

Çarşamba, Perşembe ve Cuma:

Kendimizi ifade etme şansımız ve isteğimiz artarken bu günlerde hırslarımızı makul bir kararlılığa dönüştürmek için çabalayabiliriz. Şefkat duygusunun ve kalp kırıklıklarının ön plana çıkacağı günler… Hayallerimiz ve ideallerimiz bize enerji verse de iletişimde gerçekçi olacağız. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Bugünlerde kalp çakrası ve ile çalışmak ve hafif pratiklere zaman zaman ateş nefesi de eklemek güzel olabilir. 

 

Haftasonu: 

Hem kendi yaşamımızda, duygularımızda hem deneyimlerimizde hem de bilgilerimizde bir define avına çıkıyoruz. Geçmişi, unutulanları, görmezden gelinmiş olanları irdeleyip analiz etmek istiyoruz. Bu analizlerin yıkım getireceğinden korkabiliriz fakat irdelerken iyi niyet ve şefkat kuşanırsak dönüşüm de güzel olacaktır. Bu kadar yoğun irdeleme enerjisini başkalarının hayatları ile ilgili kullanmaz, hayata pek bakılmayan tarafından bakmak için kullanırsak belki sadece biz değil, dünya da değişir. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Öne eğilmeler ve ters duruşların sık kullanıldığı yin temelli bir pratik uygulanabilir. Özellikle kemiklere eğilmekte de ekstra fayda olacaktır. 

Go to top