Yuvaya dönüş çağrısı devam ediyor... 

Sevgiyi içine koyduğumuz kalıptan çıkartıp üstündeki naftalin kokusundan kurtulmasını sağlamak zorundayız.

Venüs çaresiz bir kız olarak girdiği Hades’ten savaşçı bir kadın olarak çıkmıştı, şimdi ise tam da galaktik merkezde, yanına zaman babayı da almış oturuyor. Burası evrendeki en güçlü yaratım alanı, büyük patlamanın alanı. Şayet kafesten çıkarıp Venüs’ü özgürlüğüne teslim olursak yaratacaklarına inanamayacağız. 

Ay ise zihindir. Fakat insan zihni olduğu kadar evrenin de zihnidir. Sudan dalgalanarak yansıyan ışık gibidir ay. Bilinmeyen tarafı ürkütür, insanın üstünde hafifçe dalgalanan parçası ise şefkat ve huzur doludur. Güneşe adım adım yaklaşırken bu defa buluşmanın kendi alanında olacağını biliyor. 

Yolculuğumuzda edindiklerimizi toplayıp yuvamıza dönmemiz için bir çağrı gökyüzü bugünlerde. Tıpkı son yazımda söylediğim gibi. Asıl yol yuvaya giden yoldur. Bazen çok uzaklardan gelen çağrılar aslında yuvadan gelen seslerdir. Bunun için iç dünyamızda bazen sebebini anlayamadığımız depremler yaşayabiliriz. Kalbi serbest bırakmak ve özgürlüğüne teslim olmak, yuvaya dönerken onun rehberliğinden yararlanmamızı sağlayacaktır. Direnmek ya da talep etmek yerine sadece dinlemek ve güvenmek gereken zamanlar. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Hafta başında, 

Toprak enerjisinin ağırlık olduğu, ayakların yere bastığı akışlar tercih edilebilir. Ayrıca öne eğilmeler de sıklıkla kullanılabilir. 

Çarşamba ve Perşembe günleri, 

Akışa güvenmek konusunda tereddütlerimiz olabilir. Önümüzü göremediğimizi ve kimliğimizi ortaya koyamadığımızı hissedebiliriz. Bugünlerde köklenmeye devam ederken yoga akışlarımıza akışkan ve dalgalanan doğaçlama hareketler eklemeye çalışabiliriz. Savasanalar'da beden farkındalığına eğilebiliriz. 

Hafta sonu, 

Sezgisel farkındalığımızın güçlü olabileceği günler olacaktır. Rutinlerimize gözlerimizi kapatarak yapacağımız bazı çalışmalar ekleyebiliriz. Yuvaya dönmenin manasına eğilebiliriz. Yin Yoga kullanabilir ya da pozları yavaş ve akışkan tutabiliriz. 

Go to top