Hayat tam da dengede olduğunuzu düşündüğünüz bir anda sınar sizi. 

Her şey yolunda giderken, harekete geçmiş tüm endişelerinizden arınmış, atıl kalmaktan vazgeçmişken, hooop sarsıverir aniden, şiddetle.

Hiç ummadığınız bir yerden aparkat yiyiverirsiniz, neye uğradığınızı anlamadan.

İşte böyle bir zamanda, bunun sınav olduğunu fark ederseniz ve her ne yapıyorsanız ona zaten kalp ve akıl birlikteliğiyle karar verdiğiniz için, yaptığınızın doğruluğundan eminseniz; dengeniz aniden gelen sarsıntıyla bozulsa bile bu kısa süreli olur. 

Çünkü bilirsiniz, sizin tuttuğunuz yol doğrudur.

Ve aslında o aparkat sizin sağlamlığınızı denemek içindir.

Doğru olduğuna emin olduğunuzda sizi o yoldan çıkarmak isteyecek pek çok kötü niyetliyle karşılaşabilirsiniz. Bu aşamada yapmanız gereken onların sizin dengenizi bozmaya odaklı her türlü uyaranına kulaklarınızı kapatmak ve yolunuza devam etmektir. Her ne olursa, her ne yapılırsa yapılsın siz siz olun ve yolunuzdan şaşmayın.

Elbette tüm bunlar en başta bahsettiğim farkındalıkla mümkün olabilir. İlk başta bir sınavda olduğunuzu anlamayarak, duygularınızın derinlerine çekilmeniz çok mümkün, hatta düşmeniz de öyle.

Ancak olayın sıcaklığı geçtikçe, üzerine saniyeler, saatler, hatta aylar geldikçe, şöyle birkaç adım geriye gidip resmi daha geniş bir açıdan görebilirseniz, size iletilmeye çalışılan mesajı da okuyabilirsiniz. İşte o zaman dengenizi de tekrar bulmaya çalışın.

Bırakın o aparkatlar siz ilerlediğiniz için boşa savrulsunlar. Unutmayın boşa savrulan her aparkat, enerji kaybıdır ve enerjisini kaybedenler, umutlarını da kaybederler.
Ve denge; her yitirilen denge sizi nasıl alt üst ediyorsa, her kazanılan denge de sizi daha çok güçlendirir.

HAYAT BİR SARKAÇ GİBİDİR. SİZ İLERLEDİKÇE MUTLAKA GERİYE ÇEKMEK İSTEYENLER OLACAKTIR.

Siz, dengede ve ileriye odaklı olarak yola devam edin yeter.

SİTEDE ARA

Go to top