Ya aldığımız bu nefes hücrelerimizle beraber duygu ve düşüncelerimize de değiyorsa?
 “Hadi canım!” diyebilirsiniz. Ama aslında bu gerçeğin ta kendisi! Çünkü eski kalıplarımız, önyargılarımız ve bunların oluşturduğu blokajlar bedenimizde yer alıyor. 

Bunun sonucunda da belirli hastalıklar yaşayabiliyoruz. Nefesimizle çalışıp hücrelerimizin oksijenlenmesini arttırdığımızda ise bedenimizdeki iyileşme, duygu ve düşüncelerimizde de kendini gösteriyor. Duygu ve düşünceler iyileştiğinde, beden de bir arıza yaratarak kendini hatırlatmak zorunda kalmıyor.

Yani diyorum ki; nefesinizde yapacağınız ufak değişikliklerle hayatınızın kontrolünü ele alabilirsiniz!

Nefes çalışarak içeride bir denge sağladığınızda, duygu ve düşünceleriniz de bu dengeden nasibini alıyor. Korkular, önyargılar, zanlar, bağımlılıklar, sizin hayatı huzurla yaşamanıza engel hangi kalıplar varsa tümü yavaş yavaş geride kalıyor. Bakış açınız, olaylara ve kişilere yüklediğiniz anlamlar değişiyor. İçinize bambaşka bir ışık doğuyor. Çünkü nefesle psikoloji birlikte çalışıyor. Nefesiniz iyileştiğinde, psikolojiniz de iyileşiyor ve farkındalığınız nefesiniz üzerinde olduğu sürece hayatınızın kontrolü sizde oluyor. Bu açıdan bakabildiğinizde ve nefesinizle çalışmaya başladığınızda artık sıradan nefesler almadığınızı fark edeceksiniz. 

Her nefeste kendinize ne büyük bir iyilik yaptığınızı hatırlayın ve dolu dolu bir nefes alın. Dünün yükünden, yarının endişesinden uzaklaşacağınız, sadece size ait anlar yaratın ve nefesinize odaklanın. 

Bırakın ışık içeri girsin!

 

 

Go to top