Merhaba Yoga sevenler… Astroloji haberlerini takip edenler 5 Ekim’de gerçekleşecek Venüs retrosundan haberdar olmuştur sanırım.

Gezegenler bizlerin psikesindeki enerjileri yönetir ve her biri yaşamda ve iç dünyamızda bizlere bu alanlarda rehberlik eder. Geri harekete geçmelerini öğretmenin geri çekilip öğrenciye öğrendiklerini uygulaması için fırsat vermesi olarak düşünebiliriz. Bu anlamda geri hareketleri gelişimsel anlamda büyük fırsatlar olarak görüyorum.  Temel olarak, öğretmenimiz Venüs bizi kalbimizin sesini dinlemek ile bencillik arasındaki ayrımda, sevmek ile sahip olmak arasındaki ayrımda, şükür ve hırs arasındaki ayrımda test edecek. Bu alanlarda neler öğrendik, ne kadar yol kat ettik Venüs gerilemelerinde ortaya çıkıyor. 

Pazartesi: 

Korkuların yüzeye çıkma ihtimali olduğu bir gün. Değişikliklere karşı direnç gösterebileceğimiz ve korkudan kaynaklı olarak daha çatık kaşlı ve tepkisel olabileceğimiz bir gün. Günlük iletişim artabilir. Hayatımız ile ilgili değişimler yapmak zorunda kalmaktan ya da bilinmeyen, kontrolümüz dışında kalan şeylerden tedirginlik duyabiliriz. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Bugün köklenme ve kalp açma ile ilgili asanaları pratiğinizde daha fazla kullanabilirsiniz. 

Salı ve Çarşamba: 

Korktuğumuz ve bize ağır geleceğini düşündüğümüz şey her ne ise, paspasın altına süpürmektense yüzleşmek daha iyi olacaktır. Bugünler bu tür yüzleşmeler için uygun olabilir. Fakat bu yüzleşmeleri fiziksel olarak değil düşünsel düzlemde yapmak gerek. Yukarıda bahsettiğim temel Venüs dersleri ile ilgili daha şanslı olduğumuz, idrak kapılarımızın da açık olduğu bir gün. Gerilim ihtimalinin olduğu ve ego çatışmaları yaşayabileceğimiz alanlardan uzak durmaya çalışmalı. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Dans, mantra ve nefes çalışmalarını yoga pratiğine harmanlayabileceğiniz günler. 

Perşembe ve Cuma: 

Cuma akşam saatlerinde geri harekete geçiyor Venüs ve 2 Eylül’den beri kendini iyiden iyiye hissettiren dersler için sahneyi açıyor. Özellikle iletişim ve sosyal medya alanlarında ve temel olduğunu düşündüğümüz bilgilerin sarsılması ile ilgili deneyimler yaşayabiliriz. İrademizi ortaya koymak istemek bize zarar verebilir, bu nedenle irademizi ortaya koyarken dikkatli olmalı. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Bugünlerde Marsiyen asanalar yani savaşçı pozları ve kasları güçlendirmeye yönelik asanalar uygun olacaktır. Zira içimizdeki savaşçı olan Mars’ın enerjisini kontrolsüz alandan çıkarıp kontrollü bir şekilde kullanmak bize alan kazandıracaktır. 

Haftasonu: 

Niyetlerimize odaklanabileceğimiz bir haftasonu. Niyetlerimizi belirtirken temel Venüs derslerine odaklanmak iyi olacaktır. Temel ihtiyaçlarımız ve güvende olma hissimizi güçlendiren konular ön planda olacak. 

Yoga rutinleriniz için öneriler: 

Kök çakra ile çalışmak güvende olma ve özsevgi ile ilgili güzel alanlar açabilir. 

Yoga pratiğinize “lokah samastha” mantrasını katabilirsiniz. 

Güzel bir hafta olsun!

SİTEDE ARA

Go to top