Chakra enerji merkezleri yaşam enerjimiz Prana’yı taşır. Dengeli ve dengesiz enerji akışında olan bir chakra merkezi yaşam kalitemizi etkileyen önemli bir unsurdur.

Her bir enerji merkezi, rengi, elementi, kalite ve yetenekleri, bağlı olduğu gezegen ve sesi, bağlı olduğu beden sistemi vardır. Doğal beslenme, yoga, meditasyon, kristal taşlar, nefes gibi özel çalışmalarla chakra enerji merkezlerini dengelemek mümkündür. 

Omurga kanalı eterik beden üzerine ön giriş ve arka çıkışları olan Chakra enerji merkezlerini çok basit pratik bir meditasyonla günlük hayatınıza alarak dengeleyebilirsiniz.

Düzenli bir akış yaşamınızında akışkanlığını sağlarken, merkezlerdeki kalite ve yeteneklerinde yükselmesini sağlayacaktır.

Meditasyonu tam zamanlı 18 dakika, yarı zamanlı 9 dakika yada ¼ zamanlı 4.5 dakika yapabilirsiniz.

 

BÜTÜN CHAKRA ENERJİ MERKEZLERİNİ DENGELEYİCİ MEDİTASYON

 

Meditasyona başlarken, eller dua pozisyonu ile kalp chakra üzerinde

3 x Ong Namo Guru Dev mantrası ile başlayın

POZİSYON : Rahat oturma poziyonunda oturun

ODAK : Göz kapakları kapalı ve gözler 3ncü göze odaklı

NEFES : Derin, yavaş nefesler alın verin, meditasyonu sessizlik içinde yapın ve enerji ile bedeninizi şarj edin

MUDRA : Sol el parmakları iki kaşın tam ortasından ( kaşlar arası) yukarı doğru, baş parmak alnın ortasında yukarı bakar halde yerleştirin. Sağ kol omuz hizasinca yere paralel, el parmakları birleşik ve ileri

SÜRE : 18 dakika

BİTİRİRKEN : Derin nefes alın 5 – 10 saniye tutun ve rahatlayın x 2. Tekrar nefes alın tutun 10 – 15 saniye tutun el parmaklarını birbirine kenetleyip kolları yukarı kaldırın. Omurgayı uzatın ve stretch edin. Nefes verin, rahatlayın

Meditasyon sırasında nefes otamatik değişebilir. Nefesi, pranayı yaşamın nefesini düşünceleriniz için kullanın. Sağ kol yere paralelliği, yerkürenin elektromanyetik alanını yakalar. Sol el hipofiz bezi ile gökyüzü ile dengeler. Beden acı hissedebilir, ağrıyabilir. Bu ağrı size sabır, dayanınıklık ve dirayet vererek içinde bulunduğunuz durum ve koşul içinden yükselme gücünü verir.

Meditasyonunuzu bitirirken eller dua posizyonunda kalp chakra merkezi üzerinde iken 3 x uzun bir Sat, kısa bir Nam mantrası ile bitirin.

Saaaaaaaaatttt Nammmm!   Ben O Gerçek O’lana Aitim.

 
 

 

 

 

 

 

SİTEDE ARA

Go to top