Uluslararası Yoga Günü Dünya çapında 21 Haziran 2015 yılından beri Hindistan başbakanı Narendra Modi sayesinde kutlanmaktadır. Bugünlerde, yoganın tüm dünyada popülariteside artmaya devam ediyor.

Uluslararası Yoga Günü'nde Türkiye'nin büyük şehirlerinde parklarda yoga pratiği, meditasyon, çigong ve diğer spiritüel uygulamalar paylaşılıyor.

Biz de 22 Haziran’da Caddebostan sahilinde 4. Uluslararası Yoga Günü'ne özel açık havada ‘Open Yoga Day’ festivali gerçekleştirdik. Kişisel gelişim ve yoga ile ilgilenen tüm İstanbul’luları bu yoga gününe özel programda bir araya getirdik. Program tamamen ücretsizdi.

Sabah 10.00’da açılış konuşmasıyla başlayıp, ardından omurga için yoga terapi dersi ile pratiğe başlandı. Beş farklı yoga hocasının dersleriyle gelenler pratiklerine devam etti. Pratik sonrası Rusya’dan gelen misafirimiz Svetlana şahane klasik hint dansı ‘Ganesh Kautvam’ gösterisi ile katılımcıları hayran bıraktı. Katılımcılara Natalya, mehendi resimlerini çizdi. Gelenlere ücretsiz su dağıtıldı.

‘’Yoga sınırları genişletir ve insanları birleştirir’’, - diyor ashtanga yoga hocası Ekaterina Vasilyeva.

‘’İç huzura ulaşma yöntemlerini bilen bireylerden oluşan topluluk, barış içinde ve manalı bir hayat yaşar. Yoga'nın amacı böyle bireyler yetiştirmektir. Bu vizyonun gerçekleştirilmesi için atılmış önemli adımlardan olan Uluslararası Yoga Günü'nde beraber olmayı dilerim’’, - diye çağrı yaptı yoga hocası Hamsa Saraswati.

 

Bu güzel günde tüm oranizatörlerimize , katkıda bulunan tüm ekibimize teşekkür ediyoruz:

Yoga Hocaları     : Ayman Sozakbayeva, Ekaterina Vassilieva, Hande Ahmetoğlu, Hatice Kapudere, Hamsa Saraswati

Klasik Hint Dansı: Svetlana Milovanova

Süsleme ve decor: Tatyana Alehina

Fotoğraf çekimi   : Tatyana Alehina ve Zeynep Doruk

200 adet su        : ‘Barçağ Motors’ Gökay Barçağ

Go to top