Hint ve Tibet öğretilerinde, insan vücudunda bulunan evrensel ve biyolojik enerjinin bağlantı noktası olarak görülen sübtil (ince) bedendeki enerji alış-veriş merkezlerine “çakra” denir.

 

(Okunuşu bazen şakra). Girdap gibi sürekli devir halindedirler. Bu bize, enerjinin spiral dönüşlerini hatırlatmaktadır. Bu yüzden Sanskritçe (eski Hint dili) “çark” ya da “tekerlek” anlamına gelen bu ad verilmiştir. 

Çakralar
, sübtil/ ince enerjilerin çalışma ağının bir parçasıdır. Fiziksel gözle görünmeyen bu enerjiler, bedenimiz üzerinde ve içinde, çarka benzeyen girdaplar halindedirler. Geniş ağızları olan, bedene yaklaştıkça daralan, uzun ince hunilere benzerler. Bunları, bedenimize gelen enerjilere açılan küçük birer kapı gibi düşünebiliriz. Evrenden, doğa’dan gelen enerjileri bedenimize aktarma görevi yaparlar. Bu aktarma sırasında çoğu insan bunu bir şekilde hisseder hatta görür. Doğuştan ya da sonradan çalışarak gelişen durugörü yeteneği olanlar (insan fiziksel gözünün göremediği frekansları görebilme yeteneği olan kişiler) tarafından görülebilirler. Durusezi yeteneği olanlar, ki toplumumuzda bu çok yaygındır, sezerler, hissederler, ifade edemedikleri bir duygu olarak tanımlamaya çalışırlar. Duruişiti sahipleri adı üstünde içten ya da dıştan sesle duyarlar ve durubiliş (Ani ve araştırmadan bilebilme) yeteneği olanlar sadece bilebilirler. Ayrıca ileri teknolojiyle üretilmiş araçlar sayesinde ışık frekansları olarak görüntülenebilirler.

Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi” anlamına gelen Reiki, bir din ya da inanç sistemiyle bağlantısı yoktur. O, bu dünya üzerindeki tüm varlıkların yaşam zeminini oluşturan enerjidir, bilinçtir, sevgidir, ışıktır, nurdur. Onu tanımlamak için sözcükler sadece bir araçtır. İnsanlığın var olduğundan beri her medeniyette farklı bir isim almıştır. Reiki, insanın yaşam enerjisini arttırıcı bir yöntemdir. Reiki uygulayıcısı ister kendine ister bir başkasına Reiki uygulasın, kendinden bir enerji vermez. O sadece bu evrensel enerjiye kanal olur. Dolayısıyla enerjisi azalmaz aksine artar.

Ben ve Yeşim, yaklaşık 1.5 yıldır her Perşembe akşamı isteyen herkesin kendi mekanından katılabildiği uzaktan Reiki enerji ile Çakra dengeleme çalışması yapmaktayız. Bunda amaç, toplumun enerjiler hakkında farkındalığının artması ve elimizden geldiğince doğanın ve katılanların iyi olma haline vereceğimiz destek. Her hafta bir çakra merkezinde 15 dakikalık ve Bolluk Bereket enerjisi için de 15 dakikalık uzaktan enerji göndeririz, daha doğru tabirle evrensel enerjinin akmasına ve kişide bioenerjiye dönüşmesine vesile oluruz.


Bu uzaktan çalışmalar her ne kadar demo mahiyetinde olsa da bu hafta sırası gelmiş çakra olan 3.GÖZ çakranın etkinleşmesiyle ilgili bir çalışma yaptık. Bahsi geçen çakra alanı, aslında hepimizde var olan, rüya görme, dejavu, geçmiş ve gelecekten vizyonlar hatırlama, astral yapma, 6. his gibi duyu-dışı algıların merkezidir.

Çalışmadan sonra her zaman ki gibi katılımcılardan bir bardak su içip his ve deneyimlerini paylaşmaları için facebook (FB) sayfamıza davet ettik. Aşağıda katılın bazı kişilerin yorumlarını paylaşmak istiyorum. Orijinal yorumları grubumuz Reiki İndigo ve sayfamız Evrensel Bioenerji’den takip edebilirsiniz. 

“O kadar yoğun hissettim ki enerji titreşimini, yattığım yere çivilenmiş gibiydim. Özellikle ellerimde ve yüzümde karıncalanma ve ısınma oldu. Şu an bile aynı şekilde hissediyorum. Muhteşemdi Yeşim hanıma da siz Fatih beye de çok teşekkür ederim. Bütünün ve hepimizin hayrına olsun. Sevgiler”

“Tuhaf ama ben gökyüzünde bir kartalın gagasından beyaz bir ışık olarak enerjinin alnımdan girip tüm vücuduma yayıldığını gördüm. Aslında bunu yazmak istemedim burada. Belki de öyle imajine ettim. Bilemiyorum” 

“Such strong vibration feeling to my head and hands after about 20mins. I still have this feeling. It is a comfortable feeling and relaxing. Thank you”

“İlk yollanan enerjinin bitimini hissettim. İkincinin gelişini. Yoğun şekilde kafamda tepe bölgemde alnımda. Sol kolum dirseğim ve sol gözüm ağrı var ama rahatsız edici boyutta değil. Daha çok fazla ağırlık var ve onun acısı gibi. Avuçlarımda küçük ağırlık topları var gibiydi. Bu sefer renkler yoktu. Kafamın arka tarafından enerji girişleri ve değişik vizyonlar. Bu sefer benim alımım 5 dk önce bitti ve burnum kafamın arkası çok kaşındı”

“Fatih bey ben de esnemeler hapşırma ve yoğun şiddetteydi...1. Çalışma... 2. Çalışma da yoğunlaşamadım... Çok teşekkür ediyorum”

“Merhaba ben dün mide ve göğüs boşluğunda nabza benzeyen gözümü açınca giden kapatınca devam eden bir titreşim hissettim bir ağırlık oldu fakat sabaha kadar çok derin bir uyku uyudum umarım hayırlı olur teşekkür ederim”

 

SİTEDE ARA

Go to top