Yeniliğe, ileriye doğru adım atınca gerçekleşeceklerden ve mutsuz olmaktan korkarak adım atma; gelişme, dönüşme isteğine ket vurduğundan aslında garantilediğini sandığın mevcut mutluluklarına da set koymuş oluyorsun.

Biriken dalgaların akmasına izin vermediğin sürece, hem setini korumak için hem de akmak için iki taraflı nafile çabadan bir türlü kurtulamayacaksın. Bugüne kadar mutlu olduğun veya mutlu olduğunu sandığın güvenli alanından çıkmak gerektiği hissi geldiğinde akışa uyum sağlamalısın. Buna karşı durarak, mevcut halinde adım attığında, başına gelecekler yüzünden mutsuz olacağını sandığından çok daha mutsuz olacaksın. Çünkü şu anda ihtiyacın olan şey akmak. Mutlu olmak ise akışa uyum sağladığında kendiliğinden gelecek. 

Dönüşüm anlarında mutsuz olmaktan endişelenmek gereksiz içsel bir kaosa sebep olur. Dönüşmek, yenilenmek, kendine doğru bir adım daha atmak nasıl olur da mutsuzluğa sebep olabilir? Ancak korkuların seni mutsuz eder. Setlerin ve korkuların senin dönüşümünü yine de engelleyemeyecektir, sadece geciktirebilir. Ve sen akışta olduğunda, kendine giden bu kaçınılmaz içsel yolculuğunda kendine, dolayısıyla bir olduğun evrene zaman kazandıracaksın. 

Geçmişteki mutlulukların, huzurlu konfor alanın artık senin için mutluluk ve huzur kaynağı olmayabilir. Bunu kabul etmektir seni dönüştürecek olan. Geçmiş duygularından, fazlalıklarından ve gelecek korkularından kurtul, onları bir kenara at ve tam şu anda akışa bırak kendini.

Anda ol, sürüklenme, sadece ak…

SİTEDE ARA

Go to top