Fotoğraflar için; Öykü Şahin ve Meltem Saraymen Ataoğlu'na teşekkür ederiz.

 Restorative Yoga serileri, gökyüzünün ve/ya yüreklerimizin kara olduğu günlerde bize çok iyi gelir. Zihin, beden ve nefesi işbirliği içinde tutarak, içimizdeki hüzüne teslim olarak ve akışta kalarak yapmalıyız bu çalışmayı. 

Restorative Yoga serileri, gökyüzünün ve/ya yüreklerimizin kara olduğu günlerde bize çok iyi gelir. Zihin, beden ve nefesi işbirliği içinde tutarak, içimizdeki hüzüne teslim olarak ve akışta kalarak yapmalıyız bu çalışmayı. Bir asana içindeyken şükürle aldığımız her nefesi, hüznü biraz daha bırakarak verdiğimizde, bedeni nefesle destekleyip duruş içine iyice yerleştiğimizde tüm sistem ısınacak ve ışıyacaktır.

Ruh haliniz hüzünlüden ziyade depresife yakınsa, Surya Namaskar’larla çalışmanızı hareketlendirmeniz ve sirsasana gibi bir ters duruşla tamamlamanız size daha yardımcı olacaktır.

Bir de asıl önemli olan yardımcınız vardır ki; o hiç yanılmaz. Yoginin kalp sesi… İçiniz sıkkınsa, kolunuzu kıpırdatacak haliniz yoksa. Odanın camını açın. Sevdiğiniz bir müzik olsun fonda. Yoga matınıza oturun. Gözlerinizi kapatıp kalbinize bakın. Burundan sakin yoga nefeslerinizi alıp vermeye başlayın. Bir süre sonra başınız, kolunuz, bacağınız nefesle ve müzikle uyum içinde hareket etmeye başlayacaktır. Evet… Kalp sesiniz konuşmaya başlayacaktır. Onu dinleyerek asanalara başlayın. Yani yüreğinizin götürdüğü asanaya gidin…

Namaste!

Go to top