Yeni yıla girerken gönlümde sizin için ufak bir hediye var. Geçen senenin zorlandığım anlarında hayatımı tekrar tekrar kurtaran basit ama kuvvetli bir cümle bu. Cümleye 'Ne büyük bir hediyedir ki...' diye başlıyor ve sonrasını tamamlıyorsunuz.

Geçen sene içinde başınıza gelen en kötü, en zor olay, ilişki, kaza, konuşma; kişisel veya dünyasal çalkantıları düşünün. Bu olayı/durumu kısaca tarif edin ve, en önemli kısmı bu, devamında bu olayın özünde gizli hediyeyi düşünüp hissederek ortaya çıkarmaya çalışın. İşte benimkilerin bazıları:

  • Ne büyük bir hediyedir ki bu sene hedeflediğim kişisel ve işsel birçok şeyi gerçekleştiremedim ve yüzeye çıkan her duygum ve her yanımla sevgiyle buluşma ve ne olursa olsun hayatın akışına güvenmeyi seçme şansım oldu.
  • Ne büyük bir hediyedir ki yorgunluktan tükendiğim, pilimin sıfırlandığı anlar oldu. Bütün bu anlar bana kendime daha iyi bakmamı, iç sesime kulak verip geride bırakmam gereken iç hikayelerime sevgiyle bay bay dememi hatırlattılar.
  • Ne büyük bir hediyedir ki cesaret ve sevgiye su gibi ihtiyaç duyduğum zamanlarımda, ihtiyacım olan desteği ve sevgiyi kendi içimde arama ve gerektiğinde sevdiklerimden yardım isteme cesaretini buldum içimde.
  • Ne büyük bir hediyedir ki korku, belirsizlik ve karanlıkla dolu yaşadığımız bu çağda, her an ve her saniye, her bir düşüncemiz, sözcüğümüz, yaptığımız ve niyetimizle, sevgi ve ışığı seçme şansımız var.

Sizi elinize bir kağıt ve kalem alıp hediyelerinizi saymaya davet ediyorum. En sevdiğiniz koltuğa oturun, sıcak çay veya kahvenizi yanınıza alın ve sizi zorlayan, kızdıran, üzen, şaşırtan, strese sokan her bir kişi ve durumun size verdiği/vermekte olduğu gizli hediyeleri saymaya başlayın. Ortaya çıkan ışık ve güzellik sizi şaşırtacak.

 

Mutlu yıllar!

Sevgi ve ışıkla

 

Go to top