Yoga Dergisi, Türkiye’nin ilk online yoga ve sağlıklı yaşam konularındaki internet platformudur. Fikirlerinizi, deneyimlerinizi ve bilginizi, yoga ve sağlıklı yaşam konularına ilgi duyan ve merak eden okuyucularla paylaşmanız, ülkemizdeki yoga ve sağlıklı yaşam biçimlerinin nasıl algılandığının şekillenmesine olanak tanır.

Biz Yoga Dergisi olarak, yazınızın binlerce insana ulaşması için elimizden geleni yapacağız. Bunu özellikle Facebook, Twitter ve Pinterest gibi sosyal ağlarda paylaşarak gerçekleştireceğiz. Yoga Dergisi için gönüllü olarak yazdığınızda profiliniz 'Katkıda Bulunanlar' bölümünde yer alır ve çalışma planınızı kendiniz belirlersiniz yani yazınız için son teslim tarihi diye bir kıstasımız yok.

Ancak  'Yazarlar' kategorisinde yer almak isterseniz sizlerden beklentimiz haftalık yahut aylık düzenli  yeni yazılar. Eğer  yazı işlerini haberdar ettiğiniz herhangi geçerli bir mazeretiniz olmaksızın 6 ay içinde hiç yeni yazı göndermez iseniz yazı işleri tarafından izlenmeye alınırsınız. Eğer takip eden 3 ay daha sizden yazı gelmezse  ‘Yazar Profiliniz’ yazı işlerimizin  iş yoğunluğuna bağlı olarak uygun gördüğü bir anda ’Yazarlar’ bölümünden, ‘Katkıda Bulunanlar' bölümüne taşınır. Tabi ki talep etmeniz halinde ve tekrar düzenli yazmaya başladığınızda gönderdiğiniz en az 4 yazı dan sonra yeniden ‘Yazarlar’ bölümüne aktarılır.
Dergimiz her Pazartesi günü saat 16.00 da yayınlanır. Cuma günü saat 13.00 e kadar gönderilen yazılar o hafta çıkar, daha geç gelen yazılar bir hafta sonraya kalır.

Yoga Dergisi aracılığı ile paylaşmak istediğiniz, ben yazayım herkes okusun dediğiniz yazılarınızı  daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

YAZILAR İÇİN GEREKLİLİKLER

Bize yazınızı yollamadan önce lütfen aşağıdaki maddeleri inceleyin.

Kelime sayımı: Yazınızın minimum 500, maksimum 2000 kelime olmasını rica ediyoruz. Lütfen 2000 kelimenin altında kalmaya dikkat ediniz. Daha uzun olan makaleler içeriğe uygun olarak birden fazla yazıya bölünebilir.

Üslup: Yazınız net, kolay anlaşılır, kapsamlı ve olumlu bir dilde olmalı. Web sitemizdeki diğer yazıları incelerseniz, daha iyi bir fikir edinirsiniz.

Özgün İçerik: Yazılarınızın, Yoga Dergisi için özgün ve orijinal olmasını rica ediyoruz. İçeriğinde %30 dan fazla alıntı barındıran yazıları özgün saymadığımızı  belirtmek isteriz. Daha önce (kendi bloglarınız dışında) hiçbir dergi veya online platformda (sosyal medya dışında) yayımlanmamış yazıları kabul ediyoruz. Yazılarınızda alıntı yapabilirsiniz fakat bunu dipnot olarak ekleyin, yazı içinde link vermiyoruz. Kesinlikle / yazarı ya da kaynağı tarafından gerekli izinleri verilmemiş yabancı kaynaklardan çeviriler kabul etmiyoruz. 

Yazınızı lütfen word formatında e-posta olarak yollayın. Yazınız online hale gelince, lütfen sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşın.

Fotoğraflar: Tüm gönüllü yazarların yazılarıyla beraber fotoğraflar da yollaması önerilir. Yazının kapak fotoğrafı  870 pixel uzunluğunda ve 350 pixel eninde ve png formatında olmalıdır. Çözünürlüğü yüksek özgün resimler olması önemlidir.

Biyografi ve tanıtım: Yoga Dergisi’ne yazı yazmak tamamen gönüllü bir katılım olduğu için, sizi sadece yazılarınız ve biyografiniz ile tanıtıyor olacağız. Lütfen kendinizi anlatan biyografiniz de sertifikalarınızı da belirtebilirseniz iyi olur.  Web sitenizi, Facebook, Pinterest ve Twitter adreslerinizi ekleyebilirsiniz. Sizin yakın plan yüzünüzü görebileceğimiz yüksek çözünürlüklü en az 800x400 px bir biyografi fotoğrafını jpeg veya jpg formatında e-posta olarak yollamanızı da rica ediyoruz.

Yoga Dergisi, yaptığınız iş ile ilgili tanıtımınızı yapacağınız harika bir kaynak. Yeni gönüllü yazarlarla iletişime geçmeyi istiyoruz. Ne kadar çok içerik yayınlasak ta, yoğunluktan yayınlanması için gönderilen tüm e-postalara hemen cevap veremeyebiliriz. Fakat aldığımız tüm başvuruları teker teker incelediğimizden emin olabilirsiniz. Eğer yazınız onaylanırsa, genel olarak 7 gün içinde size geri dönüş yaparız. Yoga Dergisi’ne yazı başvurusunda bulunmakla, sitemizin kullanım şartlarını ve editörlerimizin Yoga Dergisi adına yazınızı düzeltebileceğini kabul etmiş olursunuz.

BAŞVURULARDA NELER ARIYORUZ?

Yayınladığımız yazılar okuyucularımıza değişim, dönüşüm ve birleştiricilik açısından enerji veren yazılardır.

Yoga’da duruşlar, seriler, nefes, meditasyon, anatomi, farkındalık, yoga felsefe & tarihi gibi konularda, yoga terapi, ayurveda, homeopati, bütünsel şifa, kişisel gelişim üzerine fikirler, ilişkiler hakkında öneriler, sağlıklı beslenme ile ilgili reçeteler, anneler ve çocukları, yoga ve sağlıklı yaşam seyahatleriniz, doğal ve sürdürülebilir yaşam, benzersiz değişim ve dönüşüm hikayeleriniz hakkındaki yazılarınız ilgimizi çekiyor.

Ayrıca yoga metodolojisi, eğitmenlik eğitimleri, workshoplar, inzivalar, tatiller, festivaller, dernekler hakkındaki deneyimsel yazılarınızı da yollayabilirsiniz. Yollayacağınız fotoğraf orijinal olmalı, fotoğrafta pozu, seriyi veya rutini gösteren ya siz olun ya da bir model kullanın, fotoğraf yüksek çözünürlüklü olmalıdır.

Konu ile ilgili 10 dakikadan az sürede bir videoya sahipseniz, yazınıza bunu da ekleyebiliriz.

Yukarıda belirtilen tüm dokümanlar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine yollanabilir.

 

 

SİTEDE ARA

Go to top