Yoga Dergisi; Türkiye yoga camiası çapında  onaylı ve kendini ispatlamış olan, “Yoga ve Sağlıklı  Yaşam Platformu”dur.

Bu heyecan verici ve hızla genişleyen projeye ilgileri ve desteklerinden dolayı  Yoga Dergisi’nin hepsi birbirinden değerli yazarlarının öngörüsüne müteşekkiriz ve siz değerli okuyucularımızı açıkça belirttikleri çoşkuları, bağlılıkları ve nazik işbirlikleri için kutluyoruz.

Yoga Dergisi Türkiye'de bu konu hakkında yapılan böylesi ilk çalışma olması bakımından önemlidir. İlk sayısı 2014 bahar döneminde yayınlanan Yoga Dergisi, o günden bugüne kadar ayakta ve yayında kalarak etkisini ölçen ilk çalışma olması nedeniyle de önemlidir.

İlk sayıdan itibaren bu çığır açan ve kamuya açık yayının kendisini hızla ve kesinkes güvenilir ve saygıdeğer bir dergiye dönüştürdüğünü ve yoga  profesyonelleri, yoga akademisyenleri ve araştırmacıları tarafından adından bahsettirdiğini belirtmekten memnuniyet duyuyoruz.

Genişlemeye ve ülke çapındaki yoga merkezlerini, yoga eğitmenlerini, yoga öğrencilerini ve yoga heveslilerini  birbirine bağlamaya devam eden bu yaratıcı elektronik dergiye katılmadaki çoşkunuz dijital teknolojilerin, özellikle de internetin, seçkin potansiyelini gerçekleştirmedeki ortak vizyonumuzu göstermektedir.

Yoga Dergisi’nin tutarlı hedefi; Yoga bilimi ve kültürü alanında çalışan ve özellikle sağlık, felsefe, dilbilimi, psikoloji, sosyoloji, wellness ve kültürel çalışmalarla ilgili, ulusal ve uluslararası faaliyetlere katılan akademisyenlerin, araştırmacıların, yoga öğretmenlerinin, yoga öğrencilerinin ve kurumların çeşitli ilgi alanlarına hitap etmektir.

Ortak amacımız dünyanın içinde bulunduğumuz bölgesinde yaygın okunan bir dergi olmasını sağlayarak akademisyenlerden, öğrencilerden, öğretmenlerden, gazetecilerden ve kurumlardan oluşan bir iletişim ağı oluşturmaktır. Nihayetinde, bu özgün ağ zamanında ve etkin bir şekilde bilgi paylaşımı ve dağıtımını kolaylaştıracaktır. Bu şekilde, merkezler, stüdyolar ve eğitmenler arasındaki işbirliğinin ve farklı insanlar, kültürler ve kurumlar arasında ortak çalışmanın desteklenmesi ve ilerlemesi için güçlü bir kanal görevi görecektir.

Bir kere daha  dergimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen teknik ekibi becerisi ve tüm yazarlarımızı dergiyi bu güne başarıyla taşıyan katkılarından dolayı tebrik ediyoruz. İlerici ve saygıdeğer dergimizin Türkiye Yoga tarihindeki bu başarısından duyduğunuz gururu paylaşıyoruz. Türkiye’de ki Yoga’nın en ilerici, hızla ilerleyen ve geleceğe yönelik ailesi, Yoga Dergisi “Yoga Sağlıklı Yaşam Platformu”na hoş geldiniz.

 

İçten dileklerimizle,

Namaste

Yoga Dergisi

 

 

SİTEDE ARA

Go to top