Kütüphane

Hazırlayan : Oğuzhan Dönmez


2017 yılı İtalya Ukrayna ortak yapımı olan Easy filmi Dram, komedi, macera türünde 91 dakikadan oluşan hoş bir yolculuk temalı filmdir. Yönetmeni ve senaristi Andrea Magnani’dir. 

Eski bir araba yarışçısı olan İsidoro, kısaca Easy ismini kullanır. Araba yarışçılığında ödülleri olmasına rağmen bir sebeple yarışlara ara vermek zorunda kalır, depresyona girer ve neredeyse evden dışarı çıkmaz hale gelir. Bir gün kardeşi kendisine basit bir iş verir.

Hazırlayan : Oğuzhan Dönmez 


Orijinal İsmi : Que viva México!
Süre              : 191dk
Tür                : Dram, Komedi
Yönetmen    : Luis Estrada
Senarist        : Luis Estrada
Yapımı          : 2022 - Meksika

 Hazırlayan : Oğuzhan Dönmez


Yönetmeni Harold Ramis olan Bill Murray ve Andy MacDowell gibi oyuncuların oynadığı 1993 yılında gösterime giren ABD yapımı bir film olan Grounhog Day 101 dakika uzunluğunda fantastik, komedi, romantik, dram türlerine girer. Filmin IMDB Puanı 8.0’dır.

Hazırlayan : Oğuzhan Dönmez


Vizyon Tarihi: 3 Şubat 2023
Süre: 109dk
Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: Martin McDonagh
Senarist:  Martin McDonagh
Yapımı: 2022- İrlanda , İgiltere, ABD

Filmin Konusu:

Hazırlayan : Oğuzhan Dönmez


2022’nin korku, fantastik, dram filmlerinden sayılan “You won’t be alone” (Yalnız Olmayacaksın) bildiğimiz bir korku filmlerine pek benzemiyor. Yönetmeni ve senaristi Goran Stolevski korku sinemasındaki kısa filmleriyle tanınıyor ve bu filmi ilk uzun metrajlı filmi olmasına rağmen oldukça da başarılı.

 

2003 yılında vizyona giren İlkbahar Yaz Sonbahar Kış ve İlkbahar… isimli film hakkında üniversitelerde çokça araştırma yapılan meşhur Koreli yönetmen Kim Ki-duk’un hem yönettiği hem senaristliğini yaptığı hem de oynadığı bir filmidir. Güney Kore ve Almanya ortak yapımı olan filmde diyaloglar az olmakla birlikte görsel açıdan muhteşem güzellikleri seyredenleri kendine hayran bırakır.

Hazırlayan : Oğuzhan DönmezSovyet-Japon ortak yapımı olan Dersu Uzala 1975 yılında vizyona girmiştir. Japon yönetmen Akira Kurosawa filmleriyle adından çokça bahsedilen dünyaca ünlü yönetmenlerden biridir. En önemli filmlerinden olan Dersu Uzala, kendisine 1976 yılında yabancı dilde en iyi film Oscar’ını kazandırmıştır. 

Rus kaşif ve botanikçi Vladimir Klavdiyeviç Arsenyev'in (1872-1930) kaleme aldığı gerçek hayat hikayesini Akira Kurosava’nın sinemaya taşımasından önce aynı isim ile 1961 yılı Sovyet yapımı bir filme göre çok daha dikkat çekmiştir.

Go to top