Evet yapar! Ama muhtemelen sizin sandığınız yollarla değil.

Bugün daha çekici olmak için neler yapıyoruz?

 • Daha iyi giyinmeye çalışıyoruz, modayı izliyoruz, makyaj, saç kesimi vb konularına özen gö
 • Botoks vb mini kozmetik müdahalelere razı
 • Burun, göğüs, göbek vb ameliyatları
 • Spor yapıyoruz
 • Beslenmemize dikkat ediyoruz.
 • Ruh sağlığımıza iyi gelecek, meditasyon,, yoga, bireysel gelişim kursları, çeşitli terapiler deniyoruz.

Homeopati bunların hepsinin yerini tek başına doldurabilir mi? Tek bir minik beyaz hap emerek tüm bunlardan zahmetsizce kurtulabilir miyiz?

Tabi ki hayır! O kadar kolay olsaydı, homeopatiyi duymayan kalmazdı. Bu makalede homeopati ile güzelleşme konusunun sınırlarını ve avantajlarını inceleyeceğiz.

Önce kolay olandan başlayalım:

Burnunuz kemerli ise çocukluk çağını geçmişseniz o kemeri ancak bir cerrah düzeltebilir. Dişleriniz bozuksa çocukluk çağını geçmişseniz, o dişleri ancak bir ortodontist düzeltebilir. Ancak erken dönemde alınan doğru homeopatik tedavi kemik gelişiminizi destekleyecek, olması gereken rayına oturtacak ve bu doktorların yükünü son derece hafifletecektir.

Herhangi bir patoloji, ister kemik yapısında olsun, ister dokularda, ister organlarda, ne kadar ilerlerse o kadar cerrahlık olur. Ne kadar erken yakalanırsa, bıçak altına yatmadan, iğne yemeden, homeopati ile düzeltilmesi o kadar kolay ve mümkün olur. Ama kesin ameliyat teşhisi konmadan hemen önce her aşamada ve her yaşta homeopatik tedavi alabilirsiniz, sadece ilerlemiş patolojide ve ileri yaşlarda sorunu tümüyle sıfırlamak mümkün olmayacaktır, sonuçta homeopati de sınırları olan bir tedavi şekli bir sihirbazlık gösterisi değil.

Güzelleşmek

Hanımların en çok merak ettiği konulara geri dönelim?

 • Cilt lekelerim kaybolur mu?
 • Belim incelir mi?
 • Göğüslerim büyür mü, dikleşir mi?
 • Kırışıklarım geçer mi?

Burada anlamanız gereken en önemli konu şudur: Homeopatide bel incelten, yağ yakan, göğüs büyüten ilaçlar yoktur. Doğru homeopatik tedavi sizi daha sağlıklı yaparak, kilo almanıza yol açan mekanizmayı düzeltir, gereksiz evhamlarınız nedeniyle endişeyle kırışan alnınız bu evhamlardan kurtulunca normal görüntüsüne kavuşur ve artık kırışmaz. Daha mutlu hissettiğiniz için gözlerinizin içi gülmeye başlar. Sanki tatile gidip gelmişsiniz gibi bir ruh hali değişikliği yaşarsınız ve bunu etrafınızdaki herkes fark eder.

Huzursuz eden düşünce ve duygulardan kurtulduğunuzda bu davranışlarınıza, giysi seçimlerinize, saç ve makyajınıza kendiliğinden yansır. Koyu renk elbiseleri atıp rengarenk giyinmeye başlarsınız. Saçınızı örmeyi bırakıp açar ve uzatırsınız, bunlar bir kuaför tavsiye ettiği için değil, içinizden geldiği için kendi isteğinizle yaptığınız değişikler olur.

Sağlığınız düzeldikçe, saçlarınız ve tırnaklarınız artık kırılmaz, alnınız kırışmaz, kabızlığınız geçer ve vücudunuzun boşaltım sistemleri daha düzgün çalıştığı için toksinler vücudunuzda birikmez. Kaslarınız -daha çok spor yapmadan- daha esnek olmaya başlar.

Artık abur cubur şeyleri canınız çekmez olur. Artık depresif hissetmediğiniz için tatlıya çikolataya bisküviye saldırmazsınız. Bu kendiliğinden olur. Sizin irade kuvveti ile özel bir çaba göstermenize gerek kalmaz. Bunun sonucunda vücudunuz ideal kilosuna kavuşur.

Bağ dokularınız güçlenir, kan dolaşımı iyileşir, bunun sonucunda da daha önce iyi beslenemediği için pörsüyen, sarkan dokulanırınız, canlanır, dirileşir.

Tekrar altını çizelim: Bunlar doku dirilten, göğüs büyüten homeopatik ilaçlar aldığınız için ortaya çıkmaz. Böyle bir homeopatik ilaç yok. Bunlar, homeopatik tedavi sizin hastalıklarınızı ortadan kaldırarak sizin içsel gücünüzü yeniden özgürleştirdiği için ve bu güç de yeniden esas faaliyeti olan sizi canlı tutma konusuna yeniden daha çok kaynak ayırabildiği için gerçekleşir.

Ya erkekler?

Erkekler kadınlara göre farklı sorunları kafaya takarlar, örneğin saç dökülmesi. 60 yaşındaki biri saçlarının dörtte üçünü kaybetmişse homeopatik ilaçlar bu saçları tekrar çıkaramaz. Ama ailesindeki erkeklerde erken saç dökülmesi olan bir erkek çocuk, erken yaşta doğru homeopatik tedaviyi aldığında, yetişkinliğinde saçlarını kaybetmeyecektir.

Benzer şekilde sorunlar erken yakalandığında, obezite, depresyon, meme büyümesi gibi sorunlar durdurulabilir.

Fakat tekrar altını çiziyorum. Bütün bunlar bir homeopat size bir tane minik hap verdi diye olmaz.

Elbette beslenmenize dikkat edeceksiniz, elbette vitamin ve mineralleri doğru miktarlarda yiyecek, yeteri kadar egzersiz yapacaksınız. Homeopati bu çabalarınızı içeriden ve derinden destekliyor olacak. 

Maddesel ilaçların etkisi sadece kimyasaldır. Bir vitamin alırsınız, o vitamin kana karışır, hücre duvarından içeri girer ve hücre içinde bir takım kimyasal reaksiyonlar başlatır.

Bir homeopatik ilaç böyle çalışmaz. Bir homeopatik ilacı ağzınıza koyduğunuz anda ilacın taşıdığı bilgi, anında sinir sisteminize iletilir ve varlığınızın en derin noktalarına ulaşır ve değişim en derinde ve iç kısımda başlar. Bu asla biokimyasal bir etkileşim değildir.

Zeka konusu?

Hepimizin doğuştan sahip olduğu bir potansiyel var. Herkes bir Einstein olarak doğmuyor. Ve ilaç yolu ile herkesi bir Einstein yapmanın yolu da şimdilik bilinmiyor. Homeopatide de bunun bir yolu yok. AMA sahip olduğunuz hastalıklar sahip olduğunuz zekanızı kullanmaya engel olabilir. Dikkat bozukluğu, dalgınlık, kararsızlık, korkular gibi sorunlar için homeopatik tedavi mümkün. Bu sorunlar düzeltildiğinde siz de zekanizı daha verimli olarak kullanabiliyor olacaksınız.

Sonuç

Derinin yakılması, soyulması, botoks vb işlemlerle güzelleştiğinizde ortaya sadece güzel bir görüntü çıkar ama bu "içten gelen bir güzellik" değildir. Zaten bu nedenle belli aralıklarla bu tedavilerin tekrarlanması gerekiyor. Dahası bu tür tedavilerden hemen sonra görüntünüz daha iyi olduğunuz için öz güveniniz ve mutluluğunuzda bir artış tabi ki olur ama bu mutluluk çok derinlere inmez. Çünkü botoks ile kırışığınızı geçirmiştiniz ama yüzünüzün kırışmasına yol açan korku ve kaygılar hala orada, sadece bir süreliğine görüntüyü kurtardınız o kadar. Halbuki homeopati sizi içeriden iyileştirir ve güzelliğinizin önündeki engelleri kaldırır.

BUNUN İÇİN NE YAPMALISINIZ?

 • Öncelikle sabırlı olmalısını Homeopati 20 dakikada iğneyi ye eve git 6 ay sonra bir daha gel tedavisi değildir. Hem homeopat tarafından hem sizin tarafınızdan büyük bir emek gerektirir.
 • Beklentilerinizi doğru belirlemelisiniz, hastalığınızın ve yaşınızın ne kadar ilerlediğine ve bugüne kadar gördüğünüz yanlış tedavilerin durumunuzu ne kadar karmaşık yaptığına bağlı olarak homeopatik tedavinin etkinliği ve süresi değiş
 • Her şeyi homeopatınızdan beklememeli, yanlış yaşam tarzınızı terkedip doğruları yapmaya başlamalısını Buna her şey dahil. Alkol, sigara, beslenme, spor...
 • ÖDÜL : Dış cephe kaplaması şeklinde geçici bir güzellik yerine kendi ruhunuzun güzelliğinden kaynaklanan ışıldamayı hissetmek ve hissettirmek.
 • ÖNEMLİ NOT: Homeopatinin kurallarını keşfeden Dr. Hahnemann, homeopati nesiller boyu tek tedavi metodu olduğunda, bir kaç kuşak içinde yeni neslin çok daha sağlıklı ve çok daha zeki olacağını eserlerinde açıkça belirtmiş.


1 - Hindistan'da bir homeopatın tedavi ettiği bu vakada ilk 3 resim hastalığın ilerleyişini gösteriyor. Tedaviye geldiği 4. resimde yüz felci var, son resim ise homeopatik tedavi sonrasını gösteriyor.

 

2 - Soldaki kitap yeni başlayanlar için, sağdaki kitap iyice öğrenmek isteyenler için. Her iki kitabı da internetteki kitap mağazalarında bulabilirsiniz.

SİTEDE ARA

Go to top